MOBİL
Giriş Tarihi : 22-07-2020 00:28   Güncelleme : 22-07-2020 00:28

Google Chrome Android Sonradan İndir Güncellemesi Alıyor

Google Chrome Android daha sonra indir özelliği alacak. Daha sonra indir özelliğinin getireceği artılar neler?

Google Chrome Android Sonradan İndir Güncellemesi Alıyor

Google Chrome hala RAM kullanım sorunları ile uğraşırken, tarayıcı yetenekleri de geliştiriliyor. Masaüstü sürümüne gelen yeni bir gizlilik özelliğinin paylaşılmasından hemen sonra Google Chrome Android sürümü için güzel bir yenilik gözüktü.

Tarayıcının kullanım alışkanlıklarını doğrudan etkileyecek olan yeni özellik, mobil kullanıcıları için aranan özelliklerden bir tanesi. Mobil cihazların kullanışlılığını daha da arttıracak yeni sisteme bakalım.

Google Chrome Android Daha Sonra İndir Sistemi

Daha sonra indir adı verilen bu özellik sayesinde mobil kullanıcılar, indirme planlaması yapabilecek. İndirme yapacağınız dosyalar için herhangi bir tarih ya da herhangi bir saat belirlemesi yapabileceksiniz.

İstediğiniz an indirme yapmanıza olanak verecek ve kendi veri kullanımınızı bir plan içerisine alacak olan özellik, Wi-Fi ağına geçildiğinde otomatik indirme yap ya da sadece belirlenen zamanda indirmeye geç gibi ayrıcalıklara da sahip olacak.

Mobil cihazlar için neden önemli bir özellik çünkü her zaman tarayıcıdan indirme yapmak için uygun olmayabiliyorsunuz. Özellikle mobil veri kullanırken yapılacak bir indirme işlemi, faturaların şişmesine neden olabiliyor.

Bu olumsuzlukları yaşamamak adına kendi indirme planlayıcınızı oluşturabileceğiniz Google Chrome Android güncellemesi, şu an testlerde. Chrome Canary 86 sürüm testinde olan özelliğin, ana tarayıcı versiyonuna bir güncelleme olarak gelmesi zaman alır. O zamanın ne kadar olduğu ise Google tarafından belirtilmiş değil.