İNTERNET
Giriş Tarihi : 29-07-2020 14:17   Güncelleme : 29-07-2020 14:17

Google Türkiye'de Alışveriş Reklamlarını Kapatıyor

Google Türkiye'de alışveriş reklamlarının gösterilmesine ara veriyor. Reklamlar 10 Ağustos tarihine kadar durduruluyor.

Google Türkiye'de Alışveriş Reklamlarını Kapatıyor

Rekabet Kurumu, Google'ın Türkiye'deki faaliyetlerini yakından takip ediyor. Adil olmayan ya da rekabet kurallarına uymayan bir durum olduğu zaman, Google bu konuda uyarılıyor ve hemen önlem alınması isteniyor. Benzeri bir durum daha yaşandı. Rekabet Kurumu, Google'ın Alışveriş Karşılaştırma Servislerine eşit davranmasını gerektiren yeni bir karar almış ve Google'ı bu konuda uyarmıştı. 

Google Reklamları Bir Süre Durduracak 

Uyarının yapılmasının ardından Google'ın düzenlemeleri yapması için tedbirler aldığı açıklandı. Google yetkilileri tedbirleri aldıklarını ve düzenlemeler yapacaklarını söyledi ama bu süreçte alınan tedbirlerin uygulanabilirliğini denetlemek adına bir süreye ihtiyaç olduğu söylendi. 

Google tedbirleri uygulayacağı süre zarfında reklamları için bir düzenlemeye gidecek. Alınan karardan sonra reklamların gösterimine ara verilecek. Sadece alışveriş reklamları için geçerli olan kararda, 10 Ağustos'a kadar alışveriş reklamları gösterilmeyecek. 

Bu tarihten sonra yapılacak düzenlemelerle beraber alışveriş reklamlarının da yeniden gösterilmeye devam edeceği söylendi. Türkiye için alınan kararın hemen uygulanmaya başlayacağını da belirtelim. Bu durumun reklam gösterimlerini ne kadar etkileyeceği ve markaların tepkisinin neler olacağını da zamanla öğreneceğiz.