MOBİL
Giriş Tarihi : 11-07-2020 11:29   Güncelleme : 11-07-2020 11:29

Huawei Mate 40 Muhteşem Kavisli Ekranı İle Yola Çıktı

Çinli akıllı telefon üreticisi Huawei, P40 modelinde kavisli bir ekran yapısı ile karşımıza çıkacak.

Huawei Mate 40 Muhteşem Kavisli Ekranı İle Yola Çıktı

Kısa süre içerisinde resmi olarak duyurulması beklenen ve haftalardır sızıntılarla gündemden düşmeyen Huawei'nin gelecek amiral gemisi Huawei Mate 40 modelinin kavisli ekran yapısıyla karşımıza çıkacağı belli oldu. Ekran koruyucusunun sızdırıldığı modelde  böylece ekranın nasıl olacağı da netlik kazanmış oldu. Amiral gemi modellerinde yer alan özelliklerin bulunacağı Mate 40 modelinin ekranı kavisli olacak.

Weibo kullanıcısı tarafından sızdırılan görselin Huawei'nin beklenen amiral gemisi Mate 40 modeline ait ekran koruyucusu olduğu iddia edildi. Huawei Mate 40 olduğu öne sürülen bu ekran koruyucusuna dikkat edildiğinde kavisli bir tasarımın karşımıza çıktığını gözlemliyoruz. Haliyle Mate 40 modelinde de kavisli ekran yer alacak gibi görünüyor.

Pek fazla alışkın olmasak da kavisli ekran yapısı oldukça şık bir görünüm katacak gibi görünüyor. Daha önce Samsung'un Edge modellerinde rastladığımız bu ekran yapısının oldukça kullanışlı olduğunu söyleyebiliriz. Ancak ekran yapısının çerçevelere taşınması nedeniyle kırılma riskine karşı iyi bir ekran koruyucusu ile kullanım öneriliyor. Haliyle ne kadar şık tasarım oluşturursa oluştursun Huawei Mate 40 modeli için bu yapı satış açısından dezavantaj olabilir

Huawei Mate 40 Kavisli Ekranla Gelecek

Daha önce Mate 40 modeli ile ilgili sızdırılan bilgilerden edindiğimiz verilere göre cihazın Kirin 1020 yonga seti işlemciden gücünü alacağını biliyorduk. Cihazın arka kısmında 108MP ana kamera bulunacak. Google ile anlaşmazlıkdan dolayı Huawei Mate 40 serisinde Google Play Hizmetleri yer almayacak. Bu durum ciddi dezavantaj olarak görünüyor.