GÜNDEM
Giriş Tarihi : 25-06-2020 00:11   Güncelleme : 25-06-2020 00:11

Hülya Avşar Peçe Takan Kadınlara Öcü Diyerek Dalga Geçti Tepkiler Gecikmedi

Ünlü sinema oyuncusu ve sanatçı Hülya Avşar, bir röportajında geçen peçe takan kadınlarla ilgili alaycı ifadeleri sosyal medya üzerinden tepki çekti.

Hülya Avşar Peçe Takan Kadınlara Öcü Diyerek Dalga Geçti Tepkiler Gecikmedi

Hülya Avşar'ın peçeli kadınlarla ilgili alaycı ifadeleri bir anda sosyal medyanın gündemine oturdu. Koronavirüs kapsamında zorunlu maske uygulaması kapsamında maskesiz sokağa çıkma yasağı ile birlikte ünlü isimler de maskeleriyle magazin dünyasında yer edinmeye başladı. Hülya Avşar da maske ile sokağa çıkanlar arasındaydı. Ancak maske takmak Hülya hanımı çok zorlamış olacak ki maskeli olarak verdiği röportajında peçe takan kadınlar için kininin neredeyse tamamını kustu.

Hülya Avşar Peçe Takanlar İçin Ne Söyledi?

Yaptığı bir röportajda peçe takanları şimdi anlamaya başladığını ifade eden Avşar, peçe takanların çok uyanık olduklarını, bir dönem insanların maske ile sokağa çıkacaklarını önceden bildiklerini gibi birçok alaycı ifadeleri ard arda sıraladı.

Kendisinin peçe takılması konusunda o kadar çok kıyamet kopardığını, bunun üzerine yazılar yazdığını belirten Hülya Avşar, hatta bir gün kızı Zehra'nın peçeli bir kadın görerek onun için öcü ifadesini kullandığını söyledi. Tamamen kapandıkları için Zehra'nın onlardan korktuğunu ifade eden Avşar bununla ilgili çok yazılar yazdığına açıklamalarında yer verdi.

Sonunda kendisinin de peçeyi taktığına (maske) vurgu yapan Hülya Avşar, peçeli kadınların nasıl yemek yediklerini de öğrendiğini belirtti. Peçe takan kadınların gerçekten zor hayatları varmış gibi sözlerle röportajına devam eden Hülya Avşar, sosyal medya üzerinden bu röportajından dolayı büyük tepki topladı.