MOBİL
Giriş Tarihi : 15-07-2020 22:23   Güncelleme : 15-07-2020 22:23

Lenovo'nun Oyun Odaklı Akıllı Telefon Modeli Lenovo Legion Özellikleri Detaylandı

Oyuncu odaklı ürünleri ile tanınan Çinli teknoloji şirketi Lenovo’nun bir süredir üzerinde çalıştığı oyun odaklı akıllı telefonu Lenovo Legion modelinin özellikleri detaylandı.

Lenovo'nun Oyun Odaklı Akıllı Telefon Modeli Lenovo Legion Özellikleri Detaylandı

Lenovo’nun 22 Temmuz tarihinde duyurusunu gerçekleştireceği yeni oyun odaklı akıllı telefon modeline dair detaylar ortaya çıkmaya devam ediyor. Yandan pop - up kamerasına sahip ilginç bir tasarım ile birlikte gelecek olan Lenovo Legion modeli, donanımı ile birlikte yazılımı ile de yatay kullanım için özelleştirilen akıllı telefon, donanım özellikleriyle dikkat çekecek akıllı telefon modelleri arasında yer alıyor. Gücünü Qualcomm’un en güçlü işlemcisi olan Snapdragon 865 Plus işlemcisinden alacak olan Lenovo Legion modeli, 144 Hz ekran yenileme hızına sahip bir ekran ile birlikte gelecek. Çift sıvı soğutmalı işlemciye sahip olacak olan Legion modeli, işlemciyi zorlayan oyunlarda bile sistemi soğutacak ve düzgün sıcaklık ölçümü için 14 farklı ısı sensörüne sahip olacak. 16 GB RAM ve 512 GB depolama alanı ise desteklenecek olan Lenovo Legion modeli, 90W hızlı şarj desteğine sahip olan, 5.000 mAh kapasiteli bir bataryadan beslenecek. Lenovo Legion modelinin bu devasa bataryası sadece 35 dakika içerisinde tam doluluğa ulaşacak.

Lenovo Legion Fiyatı

Tayvan merkezli teknoloji şirketi Asus’un 22 Temmuz tarihinde duyurmaya hazırlandığı oyun odaklı akıllı telefonu Asus ROG Phone 3 modeli karşısına konumlandırılacak olan Lenovo Legion modelinin fiyatı şimdilik bilinmiyor. Lenovo Legion modelinin ülkemizde satışa sunulup sunulmayacağı bilinmiyor. Lenovo markası bilindiği gibi ülkemizde sadece bilgisayarlarıyla varlık gösteriyor.