YAŞAM
Giriş Tarihi : 04-07-2020 23:00   Güncelleme : 04-07-2020 23:00

Lezzet Düşkünleri Kötü Reyting Nedeniyle Yayından Kaldırıldı

TV8 ekranlarında yayınlanan Lezzet Düşkünleri adlı yemek yarışması neden yayınlanmıyor? Lezzet Düşkünleri yarışması neden yayından kaldırıldı?

Lezzet Düşkünleri Kötü Reyting Nedeniyle Yayından Kaldırıldı

TV8'in son dönemde yayına başlayan yemek yarışması Lezzet Düşkünleri, geçtiğimiz hafta sonu yapılan haftanın finalinin ardından Pazartesi gününden itibaren bu hafta yayınlanmadı. Konu ile ilgili TV8'den resmi açıklama gelmedi. Ancak kulislerde dolaşan bilgilere göre Lezzet Düşkünleri yarışmasının reyting oranlarının çok düşük olması nedeniyle yayından kaldırıldığı ortaya çıktı.

Lezzet Düşkünleri neden yayınlanmıyor? Bu hafta başından itibaren Lezzet Düşkünleri yarışması yayınlanmadı, yayından kaldırıldı. Peki bu yarışma neden kaldırıldı?

TV8 televizyonundan kötü reyting nedeniyle yayın akışından çıkarıldığı iddia edilen Lezzet Düşkünleri ile birlikte televizyon dünyasından bir yarışma programı daha düşük reytinge kurban gitti.

Lezzet Düşkünleri Saat Değişikliğine Gitmişti

Bilindiği üzere son bölümlerinde saat değişikliğine gidilmişti. Bu değişikliğin nedeni olarak da programın normal saatinde yeterince ilgi görmemesi olarak düşünülüyordu. Ancak saat değişikliği de işe yaramamış olacak ki bugüne kadar sadece 30 bölümü yayınlanan Lezzet Düşkünleri adlı yemek yarışması, kanaldaki yerini Doğduğun Ev Kaderindir adlı dizinin tekrarlarına bırakmak zorunda kaldı.

lezzet düşkünleri neden kaldırıldı

Lezzet Düşkünleri hayranları için şok olarak görülen bu kararın resmi açıklamasının da yapılması bekleniyor. Özellikle ev hanımları tarafından gündüz kuşağında bu tarz bir yarışma programının eksikliği hissedilirken Lezzet Düşkünleri'nin reyting kurbanı olması oldukça acı.

TV8 televizyonu bu tarz yemek yarışmaları programlarından son dönemde istediği verimi almakta oldukça zorlanıyor. Dana önce de buna benzer bir şekilde yıllarca ekranlarda yer alan Yemekteyiz adlı yarışma programı da akıştan çıkarılmıştı.