Haberler
Giriş Tarihi : 15-09-2019 23:18   Güncelleme : 15-09-2019 23:18

Netflix Türkiyeyi yine hedef aldı

Dünya çapında izlenen dizi film platformu olan Netflix Türkiyeyi hedef almaya devam ediyor

Netflix Türkiyeyi yine hedef aldı

Dünya çapında izlenen dizi film platformu olan Netflix Türkiyeyi hedef almaya devam ediyor. Türk kullanıcılarından faydalanarak abonelik sistemi ile bizlerden para talep eden Netflix Belçika yapımı '13 Commandments' adlı dizide katilin olduğu sahnede Atatürk ve Erdoğan resmi olması dikkat çekti. Peki neden bir katil Erdoğan ve Atatürk resmini odasında bulundursun ki onlarca seri katil filmlerinde katillerin odaları genelde iç karartan resimler bulundururken bu filmde bu sahne hiç yakışmadı. Burada Türkün katil olması doğal bir durum ancak Bu fotoğrafların bulunması farklı bir amaçla konduğu aşikar. Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu olan Mustafa Kemal Atatürk ve Şu anda bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan o kareye sığdırılarak Genel anlamda Türklerin Barbar ve katil olduğunu göstermek amaçlanmıştır.

Bu ilk değil farklı dizilerde ise yine aşağılamış

Bu ilk değil Designated Survivor dizisinde ise ise FETÖ, muhalif bir lider olarak gösterilmiş ve Türkler için de argo bir kelime kullanmıştı. Collateral isimli farklı bir dizide ise "Kırıkkale dünyanın en berbat yeri. Türkiye'de olmadığım için şükrediyorum" sözleri yer geçmişti.

Şimdilik bu konular hakkında Netflix tarafından bir açıklama gelmedi. Netflix bu şekilde tavır almaya devam ederse Türkiye pazarından büyük yara alacak.