MOBİL
Giriş Tarihi : 01-08-2020 20:20   Güncelleme : 01-08-2020 20:20

OnePlus Nord Ekran Hatası ile Anılıyor

OnePlus Nord ekran sorunu yaşanıyor. Ekran sorunu hakkında OnePlus açıklama da yayınladı.

OnePlus Nord Ekran Hatası ile Anılıyor

Günler önce tanıtımı yapılan OnePlus Nord çok başarılı bulundu. Telefon güçlü özelliklere sahip bir telefondu. Fiyatı amiral gemisi olan telefonlara göre daha uygundu ve benzeri birçok detay OnePlus Nord modelini göz önüne çıkardı. 

Telefon başarılı bulundu ama tanıtımdan sadece günler geçmişken yeni modelde ekran sorunları baş göstermeye başladı. Infinity-O AMOLED ekran kullanan akıllı telefonun ekranında yaşanan sorun, bu telefonu tercih edecek kullanıcılar için önemli bir sıkıntıya neden olacak. 

OnePlus Nord Ekran Hatası 

Telefonun ekran sorunu düşük parlaklık ayarında karşımıza çıkıyor. Parlaklık %25'in altına indiği zaman, ekranda renkler tam anlamıyla sapıtıyor. Ekranda sarı, mor ve yeşil renklerin tonları ağırlıklı basacak şekilde renk bozulmaları meydana geliyor. Renkler şerit şerit bozulmalarla meydana geldiği gibi, tüm ekranı da kaplayabiliyor. 

Sorun giderek büyüdü ve sorunun önüne geçmek adına OnePlus tarafından açıklama yapıldı. Firma açıklamasında, OLED ekranlarda çok düşük ekran parlaklığına geçildiği zaman renklerde solmalar olabildiğini söyledi. Bunun bir OLED ekran özelliği olduğunu belirten OnePlus, yine de durumdan şikayetçi olan kullanıcılar için yeni güncelleme hazırlığında olduklarını da ekledi. 

Demek oluyor ki parlaklık ayarı için düzenleme getirecek olan yeni bir güncelleme her an yayınlanabilir. En azından şu açıdan iyi haber var ki sorun donanımsal değil. Marka böyle bir açıklama yapmış.