OYUN
Giriş Tarihi : 02-07-2020 02:11   Güncelleme : 02-07-2020 02:32

PUBG Bağlantı Sorunu Hatası Çözümü

PUBG oyununda en sık karşılaşılan bağlantı sorununun çözüm yöntemleri.

PUBG Bağlantı Sorunu Hatası Çözümü

İnternet dünyasında popüler olan oyunların çeşidi her geçen gün değişmektedir. Çeşidin değişmesine etki eden en büyük faktör insanların farklılığa duyduğu ihtiyaçtır. Uzun yıllardır hep Counter-Strike tarzı oyunlar oynayan insanlar bu türden bir hayli sıkılmış ancak zevklerine hitap eden yeni tarzlar bulamamışlardı. PUBG’nin 2017’nin sonlarında oyun piyasasına girmesiyle birlikte hem Counter-Strike tarzı oyun oynayan kişilerin hem de sektörde yeni bir oyun türü isteyen insanların istekleri karşılanmıştır. Oyun piyasasında adeta “yeni kan” olarak görülen PUBG’nin yaygınlaşması uzun sürmemiş ve kısa zamanda milyonlarca oyuncuya hitap etmeye başlamıştır. PUBG tarzının oyuncu kitlesi tarafından oldukça beğenildiği diğer oyun şirketleri tarafından fark edilince pek çok bezer oyun piyasaya sürüldü. Ancak pek çoğu PUBG’nin elde ettiği başarıyı yakalayamadı. Oyunun sürekli güncellenmesi, yeniliklere açık olması ve kullanıcılara benzersiz bir deneyim sunması başarının sürdürülebilmesine yardımcı oldu.

PUGB Oyun Hataları

PUBG her ne kadar kullanıcılar tarafından beğenilse ve günümüzün en fazla oynanan oyunlarından biri olsa da pek çok hatayı da bünyesinde barındırmaktadır. Bu hatalar oyuncuları yıldırabilmekte ve hatta oyunu bırakmalarına sebep olabilmektedir. Hatalar yüzünden oyunun bırakılmasından önce çözümlerinin aranması gerekmektedir. Bu çözüm yolları denendikten sonra sonuca ulaşılamıyor ve farklı sorunlarla karşılaşılıyorsa farklı oyunlar test edilebilir.

PUBG Bağlantı Sorunu Hatası Çözümü

PUBG’de en sık karşılaşılan sorunlar arasında “bağlantı sorunu hatası” bulunmaktadır. Bu oyun hatası her an kullanıcıların karşısına çıkabilmekte ve oyun zevklerini bölebilmektedir. Sorun oyunun tamamen durmasına sebep olabilmektedir. Bu gibi durumlarda oyun tekrar başlatılacağı için mevcut oyun turundaki ilerleme kaybedilebilmektedir. Bağlantı sorunun sebebi tahmin edileceği üzere internet problemleridir. Bu sorunla karşılaşılmaması için öncelikle internet bağlantısının mevcut olduğundan emin olunması gerekmektedir. Eğer internet bağlantısı varsa Wi-Fi ya da mobil ağ kapatılıp yeniden açılabilir. Aynı sorunla yeniden karşılaşılıyorsa internet hızı testi yapılmalıdır. Eğer internet hızı çok düşükse bu problemle karşılaşılması normaldir. Hem internet hızı normalse hem de bağlantı varsa denenmesi gereken yöntem DNS değiştirmektir. DNS değiştirmek için Android’de ya da bilgisayarda gerekli adımlar izlenerek işlemler tamamlanabilir.