OYUN
Giriş Tarihi : 06-07-2020 21:19   Güncelleme : 06-07-2020 21:19

PUBG Lig Sistemi Nedir, Nasıl Oynanır? PUBG Lig Sistemi Tüm Detaylar

PUBG Lig Sistemi Nedir, Nasıl Oynanır? PUBG Lig Sistemi Tüm Detaylar

Uzun zamandan beri gündemde olan ve hala getirdiği yeniliklerle dillerden düşmeyen PUBG hakkında lig sistemi dahil olmak üzere pek çok bilgiye bu makaleden ulaşabilirsiniz. PUBG ya da daha az bilinen adıyla Playerunknowns’s Battlegrounds, yeni nesil bir battle royale oyunudur. Oyunun ilgi çekmesinin en büyük sebebi, battle royale olarak piyasaya sürülen oyunlarla karşılaştırıldığında oldukça kapsamlı ve detaylı olmasıdır. Bu kapsam ve detayların yanında oyunun sürekli olarak güncellenmesi ve yeni mekanizmalar getirilmesi kullanıcıların oyuna daha da bağlanmasına sebep olmaktadır. PUBG oynamak isteyen bir kişinin ilk olarak oyunun gidişatı ve amacı hakkında bilgiye sahip olması gerekmektedir.

PUBG, üç farklı modla oynanabilecek bir hayatta kalma oyunudur. Oyuncular isterlerse dört kişilik isterlerse iki kişilik takımlar olarak ya da bireysel bir şekilde savaşabilmektedir. Her oyun başlangıcında oyuncuların üzerinde kıyafet dışında herhangi bir ekipman bulunmamaktadır. Haritanın üzerinden rastgele bir rotada geçen uçaktan atlayan oyuncular istedikleri an paraşütlerini açabilmekte ve yere yumuşak iniş yapabilmektedir. Yere inen oyuncuların ilk olarak silah, can yeleği, kask, çanta ve mermi gibi çeşitli ekipmanları toplaması gerekmektedir. Bu ekipmanları mümkün olduğunca hızlı toplamak oyuncuların hayatta kalma şansını arttırmaktadır. Belli bir süre sonra oyun alanı daralmaya başlamaktadır. Alan dışında kalan kullanıcılar zarar görmekte ve eğer gereken zamanda çıkmazsa ölmektedir. Oyuncuların bu küçülen alan içerisinde oyunun son adamı ya da takımı olarak ayakta kalması gerekmektedir. Hayatta kalınan süre, vurulan düşman, verilen hasar, sıralama ve yenilenen can gibi etmenler göz önünde bulundurularak oyuncu puan almaktadır. Bu puanlar yeteri kadar yükseltildiğinde oyuncu lig atlayabilmektedir.

PUBG lig sistemi incelendiğinde iki aylık sürelerde sezonun yenilendiği görülmektedir. Bu sezonlarda ilk on maç istatistikleri göz önünde bulundurularak bir rütbe belirlenmektedir. Bu rütbenin belirlenmesi sırasında yukarıdaki etmenler dışında takım arkadaşlarına verilen destek, mücadele edilen kişilerin rütbeleri de etkili olmaktadır. Bir kişinin rütbe atlayabilmesi için bu detaylara dikkat etmesi gerekmektedir. Aksi taktirde kişi sıralamada olmasına rağmen kötü oynadığı için puan kaybedebilmektedir. 1400 ve daha az puana sahip olan oyuncular için Bronze olan rütbe, 1400’den sonraki her 100 puan için Silver, Gold, Platinum, Diamond, Elite, Master ve Grandmaster olmak üzere yükselmektedir.