OYUN
Giriş Tarihi : 02-07-2020 01:41   Güncelleme : 02-07-2020 01:41

PUBG Mobile Donma ve Kasma Sorunu İçin Kesin Çözüm

Popüler PUBG Mobil oyununda yaşanan çökme ve kasma problemleri için denenmiş kesin çözüm yöntemleri.

PUBG Mobile Donma ve Kasma Sorunu İçin Kesin Çözüm

PUBG, şu zamana kadar çıkmış en popüler oyunlardan birisidir. Öyle ki oyun online olduğu ilk gün milyonlarca kullanıcı sayısına sahip olmuş ve saatler içinde bunu katlamayı başarmıştır. Bu başarının arkasında kalitesi, farklı kesimlere hitap edebilmesi ve yeniliklere açık olması gibi sebepler gösterilebilir. Ayrıca oyunun sürekli olarak güncellenmesi ve interaktif kullanıma imkan sağlaması popüler kalmasına fayda sağlamaktadır. PUBG’nin bu kadar popüler olması pek çok oyuncuyu sevindirdiği kadar pek çoğunu da üzmüştür. Çünkü oyunda halen daha bulunmakta olan optimizasyon sorunları düşük sistemli cihazlarda sorunsuz bir şekilde çalıştırılmasını imkansız hale getirmiştir. Bu sorunların çözümü için halen çalışılmaktadır. Şimdilik PC üzerinden PUBG oynayamayan oyuncular PUBG Mobile ile yetinmektedir.

PUBG Mobile, Tencent şirketi tarafından 2018 senesinin mart ayında, online olarak, tüm dünyadaki kullanıcılara açık hale gelmiştir. Oyunu PC üzerinde oynayamayan kullanıcılar tarafından büyük rağbet gören PUBG Mobile, kısa zamanda mobil cihazlar üzerinde en fazla kullanıcıya sahip oyun olmayı başarmıştır. Oyunun popüler hale gelmesindeki bir diğer sebep düşük grafik ayarlarıyla kolayca oynanabilmesidir. PUBG Mobile oyuncuları için Tencent tarafından sunulan, emülatör eklentisi bulunmaktadır. Bu eklenti sayesinde PUBG Mobile kullanıcıları aynı hesaplarını kullanarak PC üzerinden oyunu oynayabilmektedir. Ancak PC üzerinde kasma problemleri ortaya çıkabilmektedir. Emülatör dolayısıyla ortaya çıkan kasmaların çözümü tam olarak bilinmese de mobil cihazlar üzerinden oynanan PUBG Mobile’ın kasma sorununun giderilmesi için uygulanabilecek yöntemler vardır.

PUBG Mobile’in kasma sebepleri arasında RAM’in yeterince kullanılamaması vardır. RAM’in oyun tarafından yeterince kullanılabilmesi için arka planda çalışmakta olan gereksiz uygulamaların kapatılması gerekmektedir. Bu uygulamaların kapatılmasının ardından çeşitli temizlik programlarıyla RAM’i işgal eden etkenler temizlenebilmektedir. RAM yeterince kullanılmasına rağmen oyunun kasma sorunu mevcutsa “oyun ayarları” sekmesine gidilmelidir. Ardından burada bulunan ayarların gözden geçirilmesi gerekmektedir. Eğer renk ayarları klasik değil de renkliyse kasma gerçekleşebilir. Bunun dışında grafik ayarlarının kaliteli seçilmesi verimin düşmesine sebep olabilmektedir. Kare hızı seçimi daima yüksek yapılmalıdır. Bu sayede oyun sırasında maksimum seviyede akıcılık sağlanmaktadır.