OYUN
Giriş Tarihi : 04-07-2020 13:09   Güncelleme : 04-07-2020 13:09

PUBG Mobile Google Play İndirme Bekleniyor Hatası Nasıl Çözülür?

PUBG Google Play İndirme Bekleniyor Hatası çözümü ile ilgili neler yapılabilir.

PUBG Mobile Google Play İndirme Bekleniyor Hatası Nasıl Çözülür?

Mobil oyunlar, insanların kendilerine ayırdıkları zamanlarda iyi vakit geçirebilmelerine olanak sağlamaktadır. Akıllı telefonların yaygınlaşmasıyla mobil oyunların türü bir hayli artmış ve herkesin zevklerine hitap edebilen oyunlar ortaya çıkmıştır. Bu oyunlar arasında son zamanlarda oldukça popüler olan PUBG Mobile, her kesimden oyuncu barındırmaktadır. Bu durum da oyuncu sayısının her geçen gün artmasına olanak sağlamaktadır. Oyuncu sayısının artması, insanların karşılaştıkları problemlerin artmasına sebep olabilmektedir. Bu problemler arasında bulunan “PUBG Google Play İndirme Bekleniyor Hatası” sık karşılaşılan hatalar arasındadır.

PUBG Google Play indirme bekleniyor hatası alan telefon kullanıcılarının bir süre beklemesi gerekmektedir. Bazı telefonlarda bu hata çıktıktan bir süre sonra düzeldiği için herhangi bir ek işlem yapılması gerekmemektedir. Ancak sorunun devam ettiği durumlarda ya da birkaç deneme sonrasında da düzelme yaşanmadığı görüldüğünde bazı işlemlerin yapılması gerekmektedir. Bu işlemler PUBG Mobile oynamak isteyen ve sorun yaşayan kişilerin yardımına koşmaktadır.

PUBG Google Play İndirme Bekleniyor Hatası Çözümleri

PUBG Mobile oyuncusu olmak isteyen kişilerin “indirme bekleniyor” hatasıyla karşılaştıkları durumlarda ilk denemesi gereken yöntem veri temizliğidir. Android işletim sistemine sahip telefonlarda Google Play Store önbelleğinde gereksiz veri birikmesi olabilmektedir. Bu durum da “indirme bekleniyor” hatasının ortaya çıkmasına sebep olabilir. Veri birikmesi sebebiyle ortaya çıkan hatanın ortadan kaldırılabilmesi için “Ayarlar” kısmına girilmelidir. Ardından “Uygulamalar” kısmından Google Play Store seçilmeli ve “Depolama” özelliklerine gelinmelidir. Son olarak buradan “Ön belleği temizle” ve “Verileri sil” seçenekleri tıklanmalıdır. Ardından tekrar indirme için deneme yapılabilir.

PUBG Mobile indirmek isteyen akıllı telefon kullanıcılarının “İndirme bekleniyor” hatasıyla karşılaşmalarının önemli sebeplerinden biri de tarih ve saat ayarlarının bozuk olmasıdır. Bazı Android telefonlarında otomatik saat seçeneklerinin işaretlenmesine bağlı olarak hata ortaya çıkabilmektedir. Bu hatanın çözülebilmesi için ilk olarak otomatik saat seçeneklerinin kaldırılması gerekmektedir. Sonrasında saat ve tarih manuel olarak yanlış ayarlanmalı ve ardından telefon kapatıp açılmalıdır. Ardından saat ve tarih ayarlarına tekrar gelinmeli ve doğru ayarlamalar yapılmalıdır. Eğer sorun donanımsal değilse bu iki yöntem denendikten sonra çözüme ulaşılabilmektedir.