OYUN
Giriş Tarihi : 06-07-2020 21:16   Güncelleme : 06-07-2020 21:16

PUBG Oyun Açılırken Çöküyor Sorunu Çözüm

PUBG Oyun Açılırken Çöküyor Sorunu Kesin Çözüm Yöntemleri.

PUBG Oyun Açılırken Çöküyor Sorunu Çözüm

PUBG, günümüzün en popüler çok oyunculu oyunlarından birisidir. PUBG’nin popüler olmasına etki eden en büyük şey, oyunculara yeni bir oyun tarzı sunmasıdır. Bu yeni oyun tarzında oyuncular büyük bir alanda hayatta kalmaya çalışmaktadır. Hayatta kalmaya çalışan oyuncuların kullanabilmesi için eşyalar bulunmaktadır. Bu eşyalar arasında, silahlar, can yelekleri, kasklar, çantalar ve mermiler bulunmaktadır. Ayrıca silahların niteliğini güçlendirmeye yarayacak birtakım aparatlar vardır. Bu aparatların kullanılmasıyla silahların etkisi arttırılabilmekte ve oyuncular birtakım avantajlar sağlayabilmektedir. Oyun başladıktan bir süre sonra güvenli alan daralmaktadır. Oyuncular bu güvenli alana zamanında ulaşamazlarsa yaralanabilmekte ya da ölebilmektedir. Amaç bu güvenli alanda savaşarak sonuna kadar hayatta kalmak, takımca ya da bireysel olarak birinci olmaktır.

PUBG her geçen gün güncellenen ve geliştirilen bir online oyundur. Oyunda yapılan geliştirmelere bağlı olarak bazı oyuncular hatalarla karşılaşabilmektedir. Bu hatalardan en can sıkıcı olanı şüphesiz ki PUBG’nin açılma sekansı tamamlanmadan kapanmasıdır. Yaşanan bu soruna oldukça sık karşılaşıldığı “PUBG oyun açılırken çöküyor sorunu çözüm” araması yapılarak anlaşılabilmektedir. PUBG’nin açılış sekansında kapanması ve denemelere rağmen açılmamasının en büyük sebebi donanımsal eksikliklerdir. Eğer kullanıcının donanımı yeterince güçlü değilse bu sorunla karşılaşılma olasılığı oldukça yüksektir. Donanımın yanında sistemde bulunan eksiklikler ya da oyunun yüklenmesi sırasında eksik dosya indirilmesi de bu sorunun ortaya çıkmasına sebep olabilmektedir.

PUBG Oyun Açılırken Çöküyor Sorunu Çözüm Yolları

PUBG’nin açılış sekansında kapanmasının sebeplerinin belirlenebilmesi ilk olarak donanımın ve sistemin kontrol edilmesi gerekmektedir. Eğer donanım ve sistem yeterliyse sorunun kaynağı farklıdır. Bu kaynaklardan ilki oyunun ekstra ayarlamalara ihtiyaç duymasıdır. Bu ayarlamaların yapılabilmesi için ilk olarak Steam uygulamasının yönetici olarak çalıştırılması gerekmektedir. Ardından PUBG oyununa sağ tıklayıp “Özellikler” kısmına gelinmelidir. Sonrasında “Başlatma seçenekleri” bölümünde bulunan boşluğa “-d3d10 -maxMem=800 -refresh60 -malloc=system” komutu yazılmalıdır. Steam uygulaması kapatılmalı ve tekrar başlatılmalıdır. Sonrasında problem giderilemediyse PUBG oyun açılırken çöküyor sorunu çözüm yollarından ikincisi denenebilir. Bu yöntemde yine PUBG’ye sağ tıklanmalı ve ardından “Yerel Dosyalar” sekmesine gelinmelidir. “Oyun Dosyaların Bütünlüğünü Doğrula” seçeneğine tıklandıktan sonra bir süre beklenmelidir. Bu bekleme sonrasında eğer bilgisayara özgü bir hata ortaya çıkmamışsa oyun açılmaktadır.