MOBİL
Giriş Tarihi : 19-08-2019 20:55   Güncelleme : 19-08-2019 20:55

Pubg Oyunu İnceleme

Pubg ismini söylediğimiz kadar gencinden yaşlısına kadar birçok kişi tarafından oynanmış, oynanmasa dahi adı duyulmuş bir oyun haline geldi

Pubg Oyunu İnceleme

Pubg ismini söylediğimiz kadar gencinden yaşlısına kadar birçok kişi tarafından oynanmış, oynanmasa dahi adı duyulmuş bir oyun haline geldi. Öyle ki birçok rekoru elde etmesi, her geçen gün ise oyuncu sayısının artış göstermesi ile beraber birçok oyun sever tarafından sevilerek oynanmaya devam ediyor. Her ne kadar basit bir hikaye ve oyun mantığının bulunduğu bilinse de, oyunun arkasında her alan büyük bir hikayenin de yer aldığını söyleyebiliriz. 

PlayerUnknown's Battlegrounds oyunu tam olarak 2017 senesinin mart ayında çıktığında, birçok kişi tarafından büyük bir beklenti ile karşılaşılmadı ve birkaç sene içerisinde diğer oyunlar çöplüğü arasında yer alınacağı düşünüldü. Ancak sosyal medyanın gücü ile beraber Youtube ve Twitch yayıncıların bu oyunu oldukça fazla oynaması, video ve yayınlarında yer vermesi ile büyük bir merak uyandırarak birçok oyuncu tarafından satın alınmaya başlandı. Bunların haricinde geliştiricilerin de oyunu yapıp kenara atmadan, sürekli olarak geliştirmeleri, oyunun bu denli dünya çapında bilinmesinin sebepleri arasında yer almış oldu. Oyunun ilk kurulduğu aylardan itibaren sürekli olarak gelen yeni güncellemeler ile beraber tüm optimizasyon ve oyunla alakalı sorunları ortadan kaldırarak tam bir sürüm halini aldı.

Durum böyle olunca 30 milyonu aşan oyuncu sayısının dışında 3 milyon kadar aktif kullanıcısı ile diğer oyun geliştiricilerin örnek alıp kıskandığı bir oyun haline geldi. Böylesine büyük istatistiklerin yer aldığı bu oyunda yüksek ihtimal liderlik tahtını koruyarak devam edicek ve geliştirilmeye devam edilecek gibi görünmekte.
Normal bir uçak üzerinden size verilen haritaya bırakılmış olan yüz oyuncu ile beraber istediğiniz bölgelere iniş yaparak, diğer kişileri öldürmeli ve hayatta kalan tek kişi olarak oyunu başarıyla tamamlamalısınız. Burada asıl önemli olan ise indiğiniz yerlerdeki birçok alana ilk giriş yaparak bulunan silah, zırh, cephane ve sargı bezleri gibi ihtiyacınız olan en iyi malzemeleri toplamalı, bunları toplarken karşınıza çıkan diğer insanların sizi öldürmesine izin vermemelisiniz. Harita içerisinde belli zaman aralıkları içerisinde daralan halkalar içerisinde yer almayı da unutmamalısınız. Aksi takdirde canınız sürekli olarak azalacak ve gerektiği zaman dilimi içerisinde halka içerisine girmediğinizde ölerek oyunu kaybedeceksiniz. Dilerseniz ekipmanlarınızı toplayıp herhangi bir yerde saklanabilir ve insan sayısının azalmasını bekleyebilir, dilerseniz de çıkıp diğer insanları öldürerek risk alabilirsiniz.

Oyunun başka özelliklerinden bahsedecek olursak, oyun zaman dilimi içerisinde belli zaman aralıkları içerisinde bir uçakla belli bir bölgeye, özel ekipmanların her aldığı bir kutu bırakılmakta ve en kısa sürede bu kutunun yanına giderek ekipmanları alarak diğer oyunculara göre üstünlük kurma şansınız mümkün. Ancak siz dışında bu kutuya giderek özel ekipmanları almak isteyenler olacağından, açık hedef bir şekilde kutu içerisindekileri toplarken dikkat etmeli, ölmemeye çalışmalısınız. Dilerseniz alanlarda bulunan araçlar ile de hızlı bir şekilde haritanın çeşitli yerlerine hızlı bir şekilde geçiş gerçekleştirebilirsiniz.

Genel olarak bakıldığı takdirde, oyunun mantığı her ne kadar basit olsa da güzel bir senaryo ve düşünce ile yaratıldığından ötürü güzel bir deneyim yaşattığını söylemek gerekiyor. Fakat oyunu tek başınıza oynamanın zor olduğunu söyleyebiliriz. Bunun yerinize arkadaşlarınız ile beraber bir grup oluşturarak oyuna girebilir ve hem keyifli vakit geçirip, hem de eğlenceli bir oyun zevki yaşamış olursunuz. Bu yüzden oyunun her anlamda gerçekten kendini oynattığını ve rekorları almasınındaki hakkının da fazlasıyla olduğunu söylemek yanlış olmaz. 
Sizde ister bilgisayar üzerinden, isterseniz de telefonlar üzerinde yer alan marketlerden oyunu indirerek oynayabilir ve görüşlerinizi yorum kısmından bizimle paylaşabilirsiniz .