OYUN
Giriş Tarihi : 02-07-2020 02:37   Güncelleme : 02-07-2020 02:45

PUBG Özel Oyun veya Özel Oda Nasıl Kurulur?

PUBG yayını yapan kullanıcıların artması ve özel oyun odalarının popülerleşmesiyle beraber oyuncuların bu odalara olan merakı da artmıştır.

PUBG Özel Oyun veya Özel Oda Nasıl Kurulur?

Oyun dünyasında büyük sansasyon yaratan ve 1.5 yılını doldurmasına rağmen halen daha zirvede olan PUBG, pek çok farklı özelliğiyle bunun gerçekleşmesini sağlıyor. PUBG üzerinde, daha önceki battle royale oyunlarda olmayan pek çok özellik mevcut. Kullanıcılar bu özellikleri kullanarak istedikleri şekilde oyun oynayabiliyorlar. PUBG üzerinde bulunan üç farklı mod sayesinde oyuncular bireysel, iki kişilik takım ya da dört kişilik takımlarla oynayabiliyorlar. Bu modların zorluğu da sahip olunan lige göre değişiyor. Lig ne kadar yükselirse oyuncunun karşısına zorlu rakipler çıkma ihtimali o kadar yükseliyor. Lig dışında oyundaki şans faktörü de oldukça önemli. İyi bir oyuncu olmasına ve bir oyunda pek çok kişi öldürmesine rağmen yanlış zamanda yanlış yerde bulunduğu için pusu kuran bir kişi tarafından öldürülen pek çok profesyonel oyuncu mevcut. Profesyonel oyuncu demişken, oynadığı oyunu yayıncı olarak başkalarına izleten kişilerin kullanabileceği bir “Özel oyun” seçeneği mevcut. Özel oyunlarda yayıncılar istedikleri gibi odanın ayarlarını değiştirebiliyor ve istedikleri kişilerle maç oynayabiliyor. Ayrıca özel oyunlarda normal oyuncuların ulaşamayacağı 50’ye 50 ve zombi gibi modlar da bulunuyor.

PUBG Özel Oyun Nasıl Kurulur?

PUBG yayını yapan kullanıcıların artması ve “Özel oyun” odalarının popülerleşmesiyle beraber oyuncuların bu odalara olan merakı da artmıştır. Pek çok oyuncu kendileri ve arkadaşları için “Özel oyun” odaları açmak istemiş fakat başarısız olmuştur. Başarısız olmalarının sebebi ise gereken kriterleri karşılamamalarıdır. Bit oyuncunun “Özel oyun” odası açabilmesi için başvuru şartlarını yerine getirdikten sonra başvuru yapması ve onay alması gerekmektedir. Bir kullanıcının “Özel oyun” odası açabilmesi için öncelikle düzenli bir izleyici kitlesine sahip olması gerekmektedir. Ayrıca yayını yapmakta olan kullanıcı, Twitch üzerinde 150 kişi tarafından izlenmelidir. Bu 150 izlenmenin birkaç yayında tekrar edebilir süreklilikte olması gerekmektedir. Bunun dışında kullanıcının Youtube kanalında en az 50 bin takipçisi olmalıdır. Ek olarak “Özel oyun” odası açmak isteyen bir yayıncının haftanın en az 3 günü yayın yapması ve düzenli aralıklarla Youtube kanalına video yüklemesi gerekmektedir.