Mobil
Giriş Tarihi : 09-09-2019 09:08   Güncelleme : 09-09-2019 09:08

Rainbow Six Siege 50 Milyon Oyuncu Barajını Aştı

Video oyunlarında oldukça başarılı bir performans yakalayan Rainbow Six Siege 50 milyon oyuncu barajını aştı

Rainbow Six Siege 50 Milyon Oyuncu Barajını Aştı

Video oyunlarında oldukça başarılı bir performans yakalayan Rainbow Six Siege 50 milyon oyuncu barajını aştı. Başarıya doymayan oyunlardan birisi olan Rainbow Six Siege’nin 50 milyon oyuncu barajını aşması, geliştiricinin çıtasını bir hayli yükseltti. Elde edilen verilere göre FPS’nin bu barajı aşması, beklenmedik bir başarı olarak tanımlandı. Geliştiriciler bir başarı beklediklerini ancak 50 milyon oyuncuya bu kadar kısa sürede ulaşabilecekleri, tahmin etmediklerini belirtti.

Rainbow Six Siege 50 Milyon Oyuncu Barajını Aştı

Oyun sektörünün en popüler birinci şahıs FPS oyunları arasında yer alan Rainbow Six Siege’nin 50 milyonluk barajı aşması, önemli bir başarının eşiğinin atlatılması olarak nitelendirildi. Eleştirmenler ve oyun geliştiriciler oyundan bir başarı beklediklerini belirtmiş olsalar da, 50 milyonluk barajın bu kadar kısa sürede aşılacağını tahmin etmediklerini dile getirdiler.

2015 yılında piyasaya çıkan ve günümüze kadar birçok güncelleme yaparak birçok ödül alan oyunun yeni başarısı, geliştiricinin yüzünü güldürmeye yetti. Ubisoft oyunları arasında yer alan Rainbow Six Siege’nin bu başarısı, Unisoft resmi Twitter hesabından duyurularak firma bu hedefe kısa sürede ulaşmalarına yardımcı olan her kesime teşekkür ederek, oyun sektöründe daha iyisini yapmak için varlıklarını sürdüreceklerini açıkladı.

Oyunun bu barajı aşmasına şaşırılmasının temel nedeni oyunun vasat bir oyun olduğundan kaynaklanması değil, tam aksine başarılı bulunsa da ortalama düzeyde bir oyun kabul edilmesiydi. Ancak Ubisoft 2015 yılından bugüne kadar yaptığı köklü güncellemelerle, oyunu fazlasıyla üst seviyeye taşırmayı başardılar.

Oyu eleştirmenleri Rainbow Six Siege’nin ilk çıktığı haliyle şu anki halini kıyasladıklarında büyük farklılıklar olduğunu, yapılan güncellemelerle oyunun bu barajı aşmayı çoktan hak ettiğini söylediler.

Oyunun şuanda PC, Xbox One ve PS4 sürümleri mevcut olup, yeni rekorlara imza atacağı umuluyor.