OYUN
Giriş Tarihi : 22-07-2020 00:33   Güncelleme : 22-07-2020 00:33

Rocket League Ücretsiz Verilecek – Ne Zaman?

Rocket League tamamen ücretsiz olmak üzere. Oyun artık Epic Games Store üzerinden alınabilecek ve ücretsiz erişilecek.

Rocket League Ücretsiz Verilecek – Ne Zaman?

Rocket League en çok satan oyunlar arasındaki yerini almış ve toplamda 75 milyon satış rakamına ulaşarak kendi sınırlarını zorlamış olan bir oyun.

Aslında oyunun mantığı çok basit. Dev kaleler ve dev bir saha içerisinde arabaları kontrol ediyorsunuz ve karşı kaleye gol atmaya çalışıyorsunuz. Takımlar halinde oynadığınız oyun o kadar eğlenceli ki, değerlendirme puanları çok yüksek seyrediyor.

2015 yılında yayınlanan oyunun bu yapısının canlı kalmasını sağlayan girişimler de var. Mesela DLC paketleri, yeni araç paketleri gibi. Bu kadar sevilen ve çok satılan bir oyun için hiç tahmin bile edilemeyecek olan bir haber geldi. Rocket League ücretsiz oluyor.

Rocket League Tamamen Ücretsiz Alınabilecek

Psyonix tarafından geliştirilen oyun platform değiştiriyor. Epic Games, Steam platformuna bir gol daha atıyor. Oyunu satın alan Epic Games, tüm kullanıcılara oyunu ücretsiz olarak sunacak. Süre sınırlaması olmayacak. Süreci olarak Rocket League tamamen ücretsiz kalacak.

İstediğiniz zaman oyunu oynayabileceksiniz. Ayrıca artık Steam üzerinden de satışlar durdurulacak ve oyun Steam'den kaldırılacak. Daha önce oyunu alan kullanıcılar rahat olsun çünkü bu kullanıcılar için Steam üzerinden de güncellemeler tüm hızı ile devam edecek.

Peki, Rocket League tamamen ücretsiz olunca, oyunu satın alan kullanıcılara ihanet edilmiş olunmuyor mu? Bu düşünceye girilmemesi için Psyonix'in bazı sürprizleri var. Oyunu önceden alan kullanıcıların hesabı Legacy olacak ve aşağıdaki hediyeleri alacaklar.

  • Tüm DLCler

  • Faded Cosmos Boost

  • 200 üzerinde Common eşya

  • Diece tekerler

  • Huntress banner

  • Oyuna giriş yılını gösterecek bir unvan.

Verilen hediyeler çok iyi değil ama bu Epic Games kararı. Oyunun ücretsiz olmasını sağlayan güncelleme geldiği zaman bilgi vereceğiz.