MOBİL
Giriş Tarihi : 29-07-2020 13:20   Güncelleme : 29-07-2020 13:20

Samsung için Sanal Asistan Değişikliği Gelebilir

Google ile Samsung arasında yeni bir anlaşma yapılabilir. Samsung sanal asistan tuşu için Google devreye girdi.

Samsung için Sanal Asistan Değişikliği Gelebilir

Samsung'un akıllı telefonlarında kullanılan sanal asistan Bixby olarak biliniyor. Samsung'un sanal asistanının yetenekleri büyük ama dil desteği konusunda yetersiz. Dil desteği konusunda yetersiz olmasına rağmen sanal asistanına önem veren Samsung'un bazı akıllı telefonlarına bunun için sanal asistan tuşu bile eklemişti. 

Sanal asistan yeteri kadar işlevsel olmayınca, bu tuş işlevsel bulunmamış ve birçok kullanıcının eleştirisine neden olmuştu. Hatta öyle ki Samsung tuşu kapatma seçeneğini bile getirdi. Ama yine de telefonlarda bu yönde bir donanım var ve bu donanım için artık talip olan biri var. 

Google, Samsung Sanal Asistan Tuşuna Talip 

Bloomberg haberine göre, Google ile Samsung bu konuda görüşmelere başladı. Google'ın kendi sanal asistanını Samsung akıllı telefonlarda daha öne çıkarmak için tuşu kullanmaya başlayacağı söyleniyor. 

Samsung ile anlaşmaya varılacak olursak, Bixby için ayarlanan sanal asistan tuşları direkt olarak Google Asistan ile beraber kullanılabilir. 

Bunun için kullanıcılara seçim hakkı da sunulabilir. İsteyen kullanıcılar tuşu kapalı tutabilir ya da Bixby fonksiyonu ile kullanmaya devam edebilir. Diğer bir seçenek ise Google Asistan tuşa atanabilir ve bu şekilde kullanım gerçekleştirilebilir. Sanal asistan konusunda kararın ne olacağı Google ve Samsung arasındaki görüşmeler sonrasında belli olacak.