TEKNOLOJİ
Giriş Tarihi : 25-07-2020 17:24   Güncelleme : 25-07-2020 17:24

Snapdragon 875 Lahaina Sızdı – İşte Yeni İşlemci

Snapdragon 875 Lahaina işlemcisi gözüktü. Yeni amiral gemisi işlemcinin çekirdekleri fark yaratacak.

Snapdragon 875 Lahaina Sızdı – İşte Yeni İşlemci

Snapdragon işlemcilerinde yaşanan en ufak bir gelişme, Android akıllı telefon dünyasında geniş yankı buluyor. Bunun nedeni de belli. Snapdragon akıllı telefonlarda en çok kullanılan işlemci modeli ve amiral gemisi işlemcilerde de bu seriler tercih edilen seriler. Amiral gemisi demişken yeni bombayı da patlatalım. Son amiral gemisi Snapdragon 875 Lahaina işlemciler ortaya çıktı. 

Snapdragon 875 Lahaina İşlemcisinin Özellikleri Neler? 

Birçok kez isabetli tahmin yapan ve sızıntıları ile ünlü olan Roland Quandt tarafından sızdırılan yeni amiral gemisi işlemci modeli 5 nm üretimden çıkacak. Cortex X1 yeni çekirdekleriyle beraber Cortex A78 çekirdeklerini getirecek olan işlemci, harika bir dizilim sunacak ve bu dizilim performansı arttıracak. 

Cortex A77 çekirdeklerine göre %30 oranında daha başarılı performans gösteren Cortex A78 çekirdekleri ve bu çekirdeklerden %23 daha yüksek performans gösteren Cortex X1 ile tam bir işlemci canavarı geliyor. 

İşlemcinin çekirdekleri dışında kod adının da önemli bir anlamı var. Kod adında yer alan Lahaina, Hawaii adalarında bir şehir olarak biliniyor. Bu demek oluyor ki yeni işlemcinin bir de unvanı olacak. Bu unvan ile reklam açısından da adını sıkça duyuracak olan Qualcomm'un yeni amiral gemisi işlemcisi telefonları bambaşka bir noktaya taşıyacak orası kesin.