MOBİL
Giriş Tarihi : 26-07-2020 15:53   Güncelleme : 26-07-2020 15:53

Sony Xperia 1 III Özellikleri Görülmeye Başladı

Sony Xperia 1 III için ilk özellikler belirlendi. Yeni telefonda nasıl özellikler olacak?

Sony Xperia 1 III Özellikleri Görülmeye Başladı

Sony, akıllı telefonlarıyla bir dönem ülkemizde de güzel güzel satışlarına devam ediyor ve iyi de satıyordu. Her zaman söylediğimiz şey, değişime ayak uydurma konusunda tam verim alamadı. 

Akıllı telefonlar değişirken Sony yerinde kalınca, beklenen kötü son geldi ve ülkemizle beraber birkaç ülkeden daha Sony Xperia çekildi. Ama yola devam ediliyor. Telefon satışları yapılıyor ve yeni telefonlar geliyor. Yeni gelecek modellere eklenen son seri ise Sony Xperia 1 III olacak. 

Sony Xperia 1 III Özellikleri Hakkında Bilinenler 

Sony Xperia 1 II adıyla yapılan deneme sonrasında gelecek devam modeli olarak gelecek yeni akıllı telefonda kullanılacak özellikler için başlı başına detaylar belli olmaya da başladı. 

Hala markayı tercih edecek olan kullanıcılar varsa, yeni telefon bu kullanıcılara direkt hitap edecek nitelikte bir akıllı telefon olacak. 

Telefon üst seviye modeller arasından rekabete girecek. İçerisinde Snapdragon 875 işlemcisi kullanılacak. Yeni işlemci zaten çok yüksek performans sunacak ama Sony, RAM ile destekleme yapacak. RAM için 12 GB ve depolama alanı için 256 GB standart olacak. 

21:9 ekran gövde oranı ve 3.5 mm kulaklık girişini de sabit özellikler olarak getirecek akıllı telefonun 5G desteğine sahip olacağı ve 1200 doların üzerinde bir fiyatı olacağı da yine bilgiler arasında. Tanıtım ise Şubat 2021'de olacak.