İnternet
Giriş Tarihi : 09-07-2019 16:59   Güncelleme : 09-07-2019 16:59

Spotify Lite Resmi Olarak Yayınlandı

Dünyanın en çok kullanılan müzik servislerinden biri olan Spotify, kullanıcı kitlesini genişletmek adına çalışmalarına devam ediyor

Spotify Lite Resmi Olarak Yayınlandı

Dünyanın en çok kullanılan müzik servislerinden biri olan Spotify, kullanıcı kitlesini genişletmek adına çalışmalarına devam ediyor. Hemen herkesin uygulamayı rahat bir şekilde kullanabilmesi adına özel bir uygulama geliştiren firma, Spotify Lite için beta testlerini başlatmıştı.

Uygulamanın beta testlerinin başlatılmasının ardından Spotify Lite için yayının ne zaman yapılacağını merakla bekliyorduk. Şimdi ise meraklı bekleyiş son buldu. Spotify Lite tüm akıllı telefonlar için yayına açıldı.

Spotify Lite Neler Sunuyor?

Akıllı telefonların tamamı güçlü donanıma sahip değil. Özellikle giriş seviyesi olarak gösterdiğimiz akıllı telefonlarda, RAM bellek miktarı ve işlemciler de giriş seviyesi oluyor. Haliyle bu tip akıllı telefon modellerinde tüm uygulamaları çalıştırmak mümkün olmuyor.

Böyle bir durumda da sistemin özelliklerinin düşürülmesiyle uygulamaların kullanılabilir hale getirildiğini görüyoruz. Spotify Lite bu uygulamalardan bir tanesi.

https://youtu.be/PUOTD-t0xKQ