OYUN
Giriş Tarihi : 24-07-2020 17:19   Güncelleme : 24-07-2020 17:19

S.T.A.L.K.E.R. 2 Fragmanı ve Oyundan Son Detaylar

Yıllar sonrasında yeniden geliştirilen oyun S.T.A.L.K.E.R. 2 için tanıtım videosu yayınlandı. S.T.A.L.K.E.R. 2 videosunda önemli detaylar var.

S.T.A.L.K.E.R. 2 Fragmanı ve Oyundan Son Detaylar

2010 yılında gelmesini hevesle beklediğimiz yeni oyunlar içerisinde kendisine yer bulan S.T.A.L.K.E.R. 2, geliştirme aşamasına girmiş ancak yayınlanmamıştı. 

GSC Game World stüdyolarının yetkili ve açıkçası bir numaralı ismi olan Sergiy Grygorovych tarafından bir açıklama yapılmış ve oyun için geliştirme sürecinin çok verimli olmadığı söylenmişti. Anladık ki oyun iptal edilecek. Sürpriz de olmadı ve anladığımız gibi oyun iptal edildi. Ama son verilmedi. 2010 yılı için son verilmiş oldu. 

S.T.A.L.K.E.R. 2 Tanıtım Videosu Yayınlandı 

2012 yılında iptal edilen oyun, 6 yıl sonra yeniden canlandırıldı. Dönemin şartları daha iyi olduğu için 2018 yılına taşınan yapım, Unreal Engine 4 oyun motoru ile yeniden geliştirilmeye başlanmıştı. 

Bu süreçten sonra ilk defa oyundan bir video geldi. Videoyla beraber geliştirici firma, oyun hakkında önemli sayılacak bilgiler de verdi. 

Chernobly ihraç bölgesini konu edinecek ve açık çevre yapısını benimseyecek olan oyun hem bir korku oyunu hem bir simülasyon oyunu hem de bir FPS oyunu olacak. 3 yapıyı harmanlayarak ortaya çıkarılacak olan oyunda korku yönüü biraz daha ağır basacak gibi gözüküyor. 

İlk görüntülerden böyle bir atmosfer olduğunu anlamak zor değil. Mod desteği, genişletilmiş paket desteği gibi artıları da olacak olan S.T.A.L.K.E.R. 2 yılın iddialı yapımlarından biri.