MOBİL
Giriş Tarihi : 23-07-2020 02:52   Güncelleme : 23-07-2020 02:52

Sudan Ucuz Telefon Samsung Galaxy A01 Core

Fiyatı düşman çatlatacak Samsung Galaxy A01 Core tanıtıldı. Telefonun özellikleri ve Samsung Galaxy A01 Core fiyatı nasıl?

Sudan Ucuz Telefon Samsung Galaxy A01 Core

Her zaman yüksek fiyatlarla satılan, araba paralarıyla yarışan akıllı telefonlar tanıtılmıyor. Artık çok nadir de olsa çerez parası diyebileceğimiz aralıklarda da telefonlar satılabiliyor. İşte böyle telefonlardan birisi Samsung Galaxy A01 Core oldu. 

Bir akıllı telefon için beklentiniz çok düşükse ve telefonun fiyatının da çok düşük olmasını istiyorsanız, doğrudan size hitap edecek yeni modelin tanıtımı Endonezya'da yapıldı. Android Go ile güçlenen akıllı telefonun özelliklerine geçelim ve görelim nasıl bir telefon geldi. 

Samsung Galaxy A01 Core Özellikleri ve Satış Fiyatı 

Telefon tam giriş seviyesinin karşılığını veriyor. Hiçbir özelliği yüksek değil. Zaten bu amaçla yapılmış, Tüm özellikleri bu amaçla hazırlanmış olan bir akıllı telefon. Ekranı ele alarak konuya girelim. 

5.3 inç bir ekrana sahip olan telefon, büyük abilerinde yer alan AMOLED paneli geçmişe gönderiyor. Bu seviyede bir akıllı telefonda AMOLED ekran beklemek hayalci bir düşünce. PLS LCD denen bir ekranı olan telefonun çerçeveli yapısı, ekranın tasarımsal açıdan da göze çarpmasını engelliyor.

Çözünürlük ise sanıldığı kadar düşük değil. Bu seviyede bir telefon için çok iyi sayılacak HD+ değeri var. Ekran fiyata göre iyi ve sınavı geçti. Peki, ya işlemci? 

En baştan parantez açayım, oyun oynayabileceğiniz ya da her uygulamayı çalıştırabileceğiniz bir telefon istiyorsanız Samsung Galaxy A01 Core özelliklerine bakmayın bile. Bu temel seviyede bir akıllı telefon ve özellikler ona göre şekilleniyor. 

MediaTek MT6739 işlemcisi ve 1 GB RAM, arama ile mesajlar atma işlevleri için uygun. Fakat uygulama çalıştırma ve oyunlar için çok iç açıcı değil. Buna rağmen 32 GB depolama alanı olan ve 3000 mAh bataryası olan telefon, yine söylüyorum fiyatına göre iyi bir telefon. 

8 MP arka kamera ve 5 MP ön kamerası ile standartları kamerada da ortaya koyan Samsung Galaxy A01 Core modelinin fiyatı ise 74 dolar. Ülkemizde bu model 700-750 TL'ye satılır. Alınır mı? Bu fiyata alınır. Tabii ki kullanım amacına da bağlı. 

Samsung Galaxy A01 Core Özellikleri 

  • 5.3 inç HD+ LCD Ekran 
  • MediaTek MT6739 işlemci 
  • 1 GB RAM 
  • 16 GB ile 32 GB depolama 
  • 8 MP arka kamera – 5 MP ön kamera 
  • 3000 mAh 
  • Android GO – Şimdilik Android 10 Go var.