OYUN
Giriş Tarihi : 02-07-2020 01:45   Güncelleme : 02-07-2020 02:06

Telefonum PUBG Mobile Kaldırır Mı? Mobil PUBG Oynatan Telefonlar

PUBG meraklısısınız ancak telefonunuza kurup rahat bir şekilde oynayıp oynayamayacağınızı merak mı ediyorsunuz? İşte PUBG Mobile destekleyen telefonlarda yer alması gereken özellikler..

Telefonum PUBG Mobile Kaldırır Mı? Mobil PUBG Oynatan Telefonlar

PUBG piyasaya sürüldüğü andan itibaren büyük bir kullanıcı kitlesine sahip olan nadir oyunlardan biridir. 2017 yılının son ayında piyasaya sürülen bu oyunun mobil versiyonu olan PUBG Mobile, şubat 2018’de oyuncularla buluşmuştur. Başlangıçta sadece Çinli oyuncuların erişebildiği bu PUBG Mobile, günümüzde tüm dünyadan oyuncuların erişimine açıktır. Mobil üzerinde en çok oynanan oyun unvanına sahip olan PUBG Mobile, bilgisayar üzerindeki versiyonundan bazı küçük özelliklerle ayrılmaktadır. İlk fark oynanıştadır. Kullanıcılar daha küçük ekranda birden fazla butona basmak zorunda ve aynı zamanda hızlı olmak zorundadır. Bu durum mobil oyunlara alışık olmayan kullanıcıları bir hayli zora sokmaktadır. Bu zorluğun dengelenebilmesi için oyun içerisindeki düşman ve mermi seslerinin hangi yönden geldiği mini haritada görünebilmektedir. Bu sayede kullanıcılar ses kapalı olsa dahi rahatlıkla bu oyunu oynayabilmekte ve düşmanların bulunduğu yeri önceden tespit edebilmektedir. Oyunun grafikleri aynı PC üzerinde olduğu gibi oldukça kalitelidir. Bu yüzden gereken sistem özelliklerine sahip olan telefonlarda oynanabilmektedir.

PUBG Mobile oynamak isteyen mobil oyuncuların Android telefonlarda en az 700 MB boş alana sahip olmaları gerekmektedir. Bu depolama alanı iOS telefonlarda 900 MB’ye çıkmaktadır. Gereken güncellemelerin ve ek dosyaların yüklenebilmesi için kullanıcıların telefonunda en a 1.5 GB alana sahip olmaları tavsiye edilmektedir. Depolamanın yanında oyunun sorunsuz bir şekilde çalıştırılabilmesi için mobil cihazların en az 2 GB RAM’e sahip olması gerekmektedir. Bu ihtiyaç yüksek grafik ayarlarında daha da yükselebilmektedir. RAM ve depolamanın haricinde grafik kartının da yeterince iyi kalitede olması tavsiye edilmektedir. Ayrıca oyunun rahat bir şekilde oynanabilmesi için yeterli boyutta bir cihazın kullanılması gerekmektedir.

PUBG Mobile Kaldıran Telefon Markaları ve Modelleri Hangileri?

Belirtilen özellikler dikkate alınarak Mobil PUBG oynatan telefonlar Apple üzerinde iPhone 4S’le başlamakta ve iPhone X’e kadar gitmektedir. Bu modellere sahip Apple kullanıcıları oyunları çeşitli kalitelerde oynayabilmektedir.

Android telefonlarda ise Samsung, Xiaomi, LG, HTC ve Huawei gibi pek çok seçenek bulunmaktadır. Bu telefonlar arasında 2 GB RAM’e, Android 5.0 işletim sistemine ve gereken depolama alanına sahip telefonlarda PUBG Mobile sorunsuz bir şekilde çalıştırılabilmektedir.

Benim Telefonum PUBG Mobile Oynatır Mı?

Battle royale oyunlar çok uzun zamandır piyasada bulunsa da PUBG, bunun adeta bir yenilik gibi gösterilmesine büyük katkıda bulunmuştur. Çünkü PUBG öncesinde her türden kullanıcıya hitap edebilecek bir battle royale oyunu piyayasa sürülmemiştir. Bunun dışında oyunun Twitch ve Youtube gibi mecralarda viral olarak yayılması, oyuncu sayısının artmasına büyük etkide bulunmuştur. PUBG’nin popülaritesinin piyasaya sürüldüğü gün bile inanılamayacak derecede yüksek olması çeşitli yatırımların da önünü açmıştır. Bu yatırımlardan en büyüğü şüphesiz oyunun mobil platform üzerinde kullanılabilir hale getirilmesidir. Beta versiyonu Çinli oyuncular tarafından denenen ve eksik noktaların giderildiği, ardından da 2018’de piyasaya sürüldüğü düşünülürse PUBG Mobile’in kısa sürede elli milyonun üzerinde oyuncuya sahip olması tarihsel bir başarıdır. PUBG Mobile sayesinde yeterli sisteme sahip olamadığı için PUBG oynayamayan kişilerin gönlü de kazanılmış ve oyuncu kitlesinin mümkün olduğunca büyümesi sağlanmıştır. Sistem demişken PUBG Mobile oynamak isteyen oyuncuların telefonlarında nasıl bir sisteme sahip olmaları gerektiğinin bilinmesi yararlı olacaktır.

Android tabanlı cihazlar üzerinden PUBG Mobile oynamak isteyen oyuncuların cihazlarında en az 700 MB depolama alanı bulunması gerekmektedir. İos işletim sistemine sahip cihazlardan bu oyunu oynayacak olan kişilerin telefonunda ise en az 900 MB depolama alanı olması gerekmektedir. Oyun açıldığında yapılması muhtemel güncellemeler ve indirilecek ek dosyaların yüklenebilmesi için bahsedilen depolama alanının 1,5-2 GB arasında olması herhangi bir problemle karşılaşma olasılığını düşürmektedir. Oyunun grafiklerinden istenilen verimin alınabilmesi için Android cihazlarında minimum 2 GB, Apple telefonlarda ise en az 1 GB RAM olması gerekmektedir. İstenilen verimin alınabilmesi ve oyunun hiçbir zaman kasmaması için bu özelliklerin mümkün olduğunca yüksek olması gerekmektedir.

Mobil PUBG telefonum kaldırır mı?” sorusunu soran kişilerin öncelikle telefonunun özellikleri hakkında gereken bilgiye sahip olması gerekmektedir. Telefonun depolama, RAM ve grafik kartı hakkındaki bilgilere internet üzerinden ya da cihazın ayarlar bölümünden ulaşılabilmektedir. Buradaki değerlere bağlı olarak oyunun oynanıp oynanmayacağı hakkında bilgi edinilebilir. Ancak bilinmelidir ki sistem özellikleri yeterli olsa dahi telefonun farklı sorunlarına bağlı olarak oyun sırasında donma, kasma olabilir.