TEKNOLOJİ
Giriş Tarihi : 22-07-2020 00:08   Güncelleme : 22-07-2020 00:08

Toyota Logo Değişikliğini Duyurdu – Yeni Logo

Toyota yeni logosunu görücüye çıkardı. 2 Boyutlu olarak tasarlanan yeni Toyota logosu nasıl gözükecek?

Toyota Logo Değişikliğini Duyurdu – Yeni Logo

Bazı büyük firmalar, uzun süre kullandıkları logoların marka değerleri üzerinde farklı bir etkisi olduğunu düşünüyor. Çoğu insana anlamsız gelebilir ama logo için “yorgun” ifadesi kullanılabiliyor. Bu da bazı dönemlerde herkesin gözünün alıştığı logoların değişmesine neden olabiliyor. Şu sıralar bu trend araba firmalarında var. Logosunu değiştiren değiştirene. Kervanın son üyesi Toyota.

Toyota Tasarım Başkanı Dan Beckett, açıklaması ile duyurulan yeni logo, tam da bahsettiğimiz durumdan ötürü kulanılmaya başlandı. Tasarım başkanı, eski logonun artık marka için yorgun olduğunu ifade etti ve yeni bir çalışma yaptıklarını duyurdu.

Toyota Logosu Ne Kadar Değişti?

Tasarım başkanı iddialı açıklamalarda bulundu ve yeni logo için The Partnership ile bir çalışma yapıldı ama söylendiği gibi bir değişim de yok. Logo yorgun deniyor ama yeni logo eskisine çok benzer. Hatta aynısı.

Tek fark yeni logonun 2 boyutlu olarak tasarlanmış olması. 2 Boyutlu logo tasarımı dijitale biraz daha uygun ve mobil ile tam uyumlu olduğu için ufakta olsa farklı bir yanı var.

BMW ve Nıssan sonrasında Toyota da böyle bir adım atmış oldu. Dijitale adım atma çabası ve yeniliği yakalama çabası daha çok gündeme gelecektir. Araba firmaları sadece bir örnek ama güzel bir örnek.