TEKNOLOJİ
Giriş Tarihi : 25-07-2020 18:09   Güncelleme : 25-07-2020 18:09

Yeni Windows 10 Başlat Menüsü Daha Erken Yayınlanacak

Windows 10 başlat menüsünde yapılacak tasarım değişikliği için tarih değişti. Başlat menüsü nasıl değişiyor?

Yeni Windows 10 Başlat Menüsü Daha Erken Yayınlanacak

Windows 10 için bir büyük güncelleme daha hazırlanıyor. Yeni bahar güncellemesi olarak isimlendirilen bu güncellemenin önemli farklar ve yeni özellikler getirmesi olası ama şimdiden ortaya çıkan yenilikler de var. Bu yeniliklerden birisi de başlat menüsüne yapılacak olan tasarım değişikliği. 

Windows 10 Başlat Menüsü Yenilenecek 

Güncelleme sonrasında başlat menüsü tasarımı sıfırlanacak. Öncesinde paylaşılan görsellere göre başlat menüsünde simgelerin değişeceğini görmüştük. 

Simgelerin arka planlarında bulunan renklerin kaldırıldığı ve şeffaf bir arka planın kullanıma girdiği konusunda paylaşımlar yapılmıştı ve son görseller de bu paylaşımları doğrulamakta. Başlat menüsünde tek değişen simgelerin durumu ya da rengi olmayacak.

Resimler küçülecek, simgelerin çerçeveleri değişecek ve buna ek olarak başlat menüsünün arka planının rengi de değiştirilebilecek. Masaüstü için seçtiğiniz temaya en uygun olan arka plan rengini seçebileceğiniz gibi farklı renkler de seçilebilecek. 

Windows 10 başlat menüsü başta olmak üzere farklı özellikleri de beraberinde getirmesi beklenen güncellemenin ise beklenenden erken geleceği iddia edildi. İddialara göre Microsoft çalışmayı hızlandırdı ve olası tarihi değiştirdi. 2021 Bahar aylarına değil de Ekim ayında güncelleme yayınlanacak.