Hangi Tarayıcı Daha Hızlı?

Özellikle ofis ortamında işinin çoğu İnternet de geçen kullanıcılar için tarayıcılar büyük önem taşıyor Hızlı İnternet tarayıcıları iş hayatımızı önemli ölçüde kolaylaştırıyor.

Günümüz hız ve hareket devri olduğundan dolayı artık insanlar İnternet platformunda bile hangi tarayıcı daha hızlı arayışları içerisindeler. Birçok işin artık hız devri olmasından ötürü İnternet tarayıcıları da kendini bu konuda geliştirmektedir. Sizler için bugün İnternet tarayıcılarını inceleyip hakkında konuşacağız, bu sayede hangi tarayıcının ne kadar hızlı olduğunu birlikte anlamış olacağız.

Hangi İnternet Tarayıcısı Daha Hızlıdır?

Birçok tarayıcının hız farkının yanı sıra farklı özellikleri de mevcuttur. Bunlardan bazıları çok fazla ram kullanıyor ve bu sayede çok çok daha performans sergilemektedir. Tarayıcılar her zaman kullanıcıları çekmek için farklı özellikler kullanarak, kullanıcıyı memnun etme ve devamlı olarak kullanmalarını sağlamanın peşindedir.

Google Chrome İnternet Tarayıcısı

Google Chrome internet tarayıcısını birçok kullanıcı kullanmaktadır. Hatta yapılan araştırmalara göre 2018 yılında insanların %70’i internette, tarayıcı olarak Google Chrome kullanmaktadır. Bunun en büyük sebebi ise Google Chrome internet tarayıcısının kendini devamlı olarak güncellemesi ve eklentiler ile desteklemesidir.

Microsoft Edge İnternet Tarayıcısı

Microsoft’un kendinden hazır olarak geldiği bu tarayıcının geçmişi çok parlak olmasa da şuan kendini aşırı geliştirdi ve bu gelişim sonunda kendini bir çok tarayıcının önüne çıkarttı. Bunların en başında mobil olarak az pil harcamasıdır. Telefonların pil ömürlerini en az şekilde harcamaktadır. Microsof Edge, yavaşlığı ile ünlü olan İnternet Explorer İnternet tarayıcısının yerine geliştirdiği bir yazılımdır. Oldukça sağlam ve hızlı bir şekilde kendini  diğer tarayıcıların yanında sergilemekte ve üst sıralarda yer almaktadır.

Opera İnternet Tarayıcısı

Opera kullanan çok az bir kitle olsa da bilgisayarınızı en az yoran tarayıcı olduğunu hatırlatmak isteriz. Bu sayede oldukça rahat bir şekilde internette gezinebilirsiniz.

Mozilla Firefox İnternet Tarayıcısı

Mozilla oldukça sağlam bir tarayıcıdır. Ancak diğer tarayıcılar yanında biraz eski ve yavaş olarak diğer tarayıcıların yanında biraz alt sıralarda yer almaktadır.

Safari İnternet Tarayıcısı

Özellikle iPhone kullanıcılarının kullandığı bu tarayıcı hem IOS hem MAC bilgisayarlar da standart yazılım olarak gelmektedir. Bu işletim sistemlerinde oldukça stabil ve hızlı bir şekilde çalışmaktadır.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı