Mobil

HongMeng OS için Karar Belli Oldu

HongMeng OS işletim sistemi için detaylar ortaya çıktı. HongMeng OS akıllı telefonlarda kullanılacak mı?

Akıllı telefonların en iyi temsilcilerinden biri olan Huawei, ABD ile yaşadığı kriz sonrasında bambaşka bir döneme giriş yapmıştı. Markanın ABD tarafından karar listeye alınmasının ardından, yeni akıllı telefonlarda Android işletim sisteminin kullanılamayacağı belirtilmişti.

Öyle ki Google’ın ABD kararına uyması gerektiği ve bu nedenle de Android işletim sistemi için ortaklığın bitmesi gibi bir durum söz konusu oldu. Bu süreçten sonra ise markanın kendi işletim sistemini geliştirmeye odaklandığını biliyoruz.

Ortaya çıkan son bilgilerle beraber HongMeng OS adı verilen işletim sistemi de onaylanmıştı. Fakat yeni işletim sistemi için gelen son bilgiler, bambaşka bir plan üzerinde çalışıldığını gösteriyor.

HongMeng OS İşletim Sistemi Akıllı Telefonlara Gelmeyecek

Markanın Başkan Yardımcısı ve Yönetim Kurulu Üyesi Catherine Chen tarafından paylaşılan bilgilere göre HongMeng OS akıllı telefonlar için geliştirilmiş olan bir işletim sistemi değil. Bunun yerine Google’ın sunduğu Android işletim sistemi için kullanım devam edecek.

Sadece akıllı telefonlarda kullanılan bir işletim sisteminin sunulmadığını, bu işletim sisteminin farklı versiyonlarının olacağını belirtelim.

HongMeng OS

Açıklamalara bakacak olursak kolaylıkla bilgisayarlarda kullanılan bir işletim sistemi göreceğiz. Değerlendirmelere göre Android işletim sistemine göre %60 daha hızlı bir işletim sistemi olması beklenen HongMeng OS için gelecek planlarının neler olduğu ise bilinmiyor. Bu konuda resmi açıklamaları takip etmek gerekiyor.

Ağustos ayında yapılacak olan tanıtım sonrasında yeni işletim sisteminin odaklandığı noktayı ve tam olarak neler sunacağını daha net görme şansını elde edeceğiz. Şimdilik beklenti büyük ancak akıllı telefonlarda Android işletim sistemiyle ilerleme yapılacak. Zaten ABD tarafından da kararın esnetildiğini ve Android kullanımı konusunda izinlerin geleceği konuşuluyor.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı