Bilim ve Teknoloji

HTC Vive Cosmos Çıkış Tarihi ve Fiyatı

VR gözlük üretiminde öncü olan HTC, yeni vive Cosmos çıkış tarihi ve fiyatı belli oldu.

Ülkemizdeki VR sevenleri mutlu edecek bir haberle karşınızdayız, HTC markasının İstanbul’da düzenlediği lansmanda HTC’nin yeni VR ürünü Vive Cosmos, 21 Ekim’de ülkemizde satışa çıkıyor.

VR sektöründe önemli işler yapan HTC, yeni VR ürünü olan Vive Cosmos’u Türkiye pazarına ne zaman gireceğini ve fiyatı konusunda bilgileri verdi. Yetkililer, VR başlığının 21 Ekim tarihinde ülkemizde satışa sunulacağı söyledi.

Bu ürün önceki HTC marka VR ürünlerine göre daha kullanışlı özelliklerle karşımıza çıkıyor. İlk dikkat çeken özellik ise dışarıdan farklı bir sensöre gerek duymadan kendi içinde var olan senserleri ile çalışabiliyor.

HTC Vive Cosmos, eski modellere göre birçok iyileştirmeyle geliyor:

Bu ürünün teknik özelliklerinde de diğer modellere göre farklılıklar mevcut. HTC Vive Pro modelinde 2800×1600 piksel çözünürlüğü, yeni model HTC Vive Cosmos’ta 2880×1700 şeklinde değişmiş olarak görüyoruz. Ekran olarak ise 90 Hz yenileme hızına sahip ve 3,4 inç LCD panel ile kullanıcılar sunulacak

HTC Vive Cosmos’u diğer VR ürünlerinden ayıran bir özelliği ise yazılım değişimi. Vive Cosmos, Vive ürünleri için yeni tamamlanan sunan Vive Reality System isimli yazılımı kullanan ilk başlık olacak. Ayrıca takip özelliği için Lighthouse istasyonlarını kullanacak olacaklar için Vive Cosmos’un External Tracking Mod’u kullanılabilir bir durumda.

Dokunmatik Yerine Analog Panel Eklendi

HTC, VR sektöründeki büyük rakibi Oculus markasından ilham almış. Önceden dokunmatik ekran kullanan HTC bunun yerine kontrol panelinde analog sistemler kullanmış. Oculus’un lafı geçmişken belirtelim ki Vive Cosmos daha yüksek bir çözünürlüğe sahip olarak karşımıza çıkacak. Oculus’un son cihazının çözünürlüğü sadece 2560×1440 piksedi.

HTC Vive Cosmos’un Fiyatı Nedir?

HTC kullanıcılarına ürünün diğer VR başlıklardan ayrı olarak kullanışlı bir yapıda olduğunu belirtirken gözlüğün aşağıya yukarıya hareket edebildiğini de eklediler. Bunun haricinde VR Panel kullanıcı tarafından özelleştirilebiliyor. Ürün ülkemizde 21 Ekim’de mağazalarda yerini alacak ve fiyat olarak 6.999 TL olacak.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı