Mobil

Huawei, 5G Teknolojisinde Yeni Bir Hız Rekoru Kırdı

Dünya'nın en güçlü internet ağlarına sahip Huawei, yeni rekorları denemeye devam ediyor.

ABD ile çetin bir ticaret savaşına girişen Çin’in en fazla etkilenen firmalarının başında hiç kuşkusuz Huawei geliyor. Her ne kadar Apple’ı satış rakamında geride bırakarak Samsung’un hemen arkasında ikinci en fazla satış yapan akıllı telefon özelliğine sahip olsa da, dünyada 5 G teknolojisinde açık ara farkla birinci sırada yer alıyor. Geçtiğimiz ay Malezya ile 5G alt yapı anlaşmasına imza atan Huawei, rüştünü ispatladı ve sağlam adımlarla devam edeceğini gösterdi. Almanya ve Fransa da bu alanda Çin’den destek bekliyor. Ve aynı zamanda bu iki ülke 6G teknolojisi için çok büyük yatırım paketlerini Huawei’e sunmuş durumda.

 

5G’de Açık Ara Farkla Lider

5G yeni nesil alt yapısında Dünya’nın en güçlü partnerlik anlaşmaları ile göz dolduran Huawei, 6G için de kolları sıvamıştı. Ve bunun için birçok ülke ile anlaşmalar ve yatırımlar adına bir dizi görüşmeler yapmıştı. Aslında Çin, bu alanda devlet desteğini sonuna kadar sunuyor ama bir yandan da ABD’ye karşı daha fazla ülke ile birleşerek bu alanda tek başına hareket etmek istemiyor. Ve bu yüzden birkaç ülke ile birlikte çalışmak için kolları sıvadı. 6. Nesil geniş internet ağı 6G için hazırlıklarını yapan Huawei, 5G olayını gerçek anlamda “abarttı” diyebiliriz. Zira, yeni bir hız rekoru kırdı.

5G’de Yeni Hız Rekoru Kırdı

Huawei, İsviçre’nin başkenti İsviçre’de telekomünikasyon hizmeti veren önemli şirketlerden Sunrise ile birlikte bir rekor denemesi yaptı. Buna göre 3.67 gigabit internet hızına, sadece birkaç saniyede ulaşılarak, bu alanda kırılması zor bir rekora da imza atmış oldu. Bundan sonraki rekoru 6G ile atması bekleniyor. Bu rekorun maliyeti ise Huawei ve Sunrise’a 1 milyon dolardan fazla oldu.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı