Haberler

Huawei, ABD’de İşten Çıkarmalara Başladı

Huawei akıllı telefonları için yeni işletim sistemi geliştirirken, bir yandan da ABD kararlarına karşı adımlar atmaya başladı. Bu kez ABD merkezli işten çıkarmaların başlayacağı ortaya çıktı. İşte detaylar.

Teknoloji devi , son yıllarda en büyük darbeyi ABD’den aldı. Firma ABD tarafından güvenilmeyen firmalar arasında gösterildi ve alınan kararlarla beraber kara listeye taşındı. Kara listeye taşınılmasının ardından ise Huawei akıllı telefonları için zorlu süreç başlamış oldu. Öyle ki teknoloji devinin akıllı telefon modelleri için güncelleme desteğinin son bulacağı ortaya çıktı.

ABD’nin kararına uymak zorunda olan Google ve benzeri firmaların Huawei ile çalışmayı kestiğini gördük. Bu durumda Android işletim sisteminin kullanımı için önemli kararlar alınmıştı. Google’ın söz konusu marka için bir daha güncelleme sunmaması ve bundan sonra tanıtılacak olan modeller içerisinde Android işletim sisteminin olmayacağı açıklanmıştı.

Huawei Yeni Kararlar Almaya Başladı

Bu adımların sonrasında ise Huawei’nin kendi işletim sistemi üzerine çalışmalara başladığını gördük. Kendi işletim sistemi üzerinde çalışmalar yapan markanın, şimdi ise yeni bir kararı gündemde. Bu kez Huawei ABD’de çalışanlarını işten çıkarmaya başlayacak.

Firmanın çeşitli eyaletlerde işten çıkarmalara başlayacağı da gelen bilgiler arasında. Wall Street Journal tarafından paylaşılan bilgilere göre markanın işten çıkarmalar için harekete geçtiği belirtiliyor. ABD, Teksas, Kaliforniya gibi merkezlerde işten çıkarmalara başlayacağı açıklanan markanın, tam olarak kaç kişinin işine son vereceği ise ortaya çıkmadı.

Huawei

Bunun için bir süre daha beklemek gerekiyor. Markanın resmi açıklamalar içerisinde kaç kişiyi işten çıkartacağı yönünde açıklamalar yapacağı belirtiliyor.

Alınan kararların ardından ABD ile Huawei arasındaki durumun nasıl şekillenmeye devam edeceği ise merak konusu. Bilgilere bakacak olursak, bu çekişme bir süre daha devam edecek. En azından Huawei kendi işletim sistemini tanıtıncaya kadar zorluk çekecek gibi duruyor.

Etiketler

Gökhan ÇAK

Teknoloji ve bilim alanında yaşanan gelişmeleri yakınen takip ederken Teknogaste.com için bir süredir aktif editörlük görevini yürütüyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Araç çubuğuna atla