Trend

Huawei Mate 20 Pro Modelinin Fişi Çekildi! Stoklar Tükenmiş Görünüyor

Huawei'nin geçtiğimiz yıl piyasaya sürülen Mate 20 Pro modelinin stokları tükenmiş görünüyor.

Geçtiğimiz yıl piyasaya çıkan ve ülkemizde de büyük satış rakamlarına ulaşmayı başaran Huawei Mate 20 Pro modelinin fişi çekilmiş olabilir. Öyle ki ülkemizde aktif olarak çalışan birçok teknoloji satış mağazasında bu ürünün stoklarına ulaşabilmek neredeyse imkansız.

Satışa çıktığı ilk dönem yaklaşık 8500TL etiket fiyatıyla görücüye çıkan Mate 20 Pro modeli bilindiği üzere son dönemde 5 bin liranın altına kadar alınabiliyordu. Zaten son bir aydır bu ürünü mağazalarda stoklarda görmek neredeyse imkansıza yakın. Türkiye’de aktif olarak ürün satışı yapan e-ticaret sitelerinin büyük çoğunda Huawei Mate 20 Pro modelinin satışı ürün temin edilemediğinden dolayı durdurulmuş olarak görünüyor.

Bugün bu telefon modeline sahip olabilmek için araştırma yaptığımızda sadece Turkcell çevrimiçi mağazasında stok bulunduğuna dikkat çekiyoruz. Yalnız burada da bir fiyat artışı yapıldığı gözden kaçmıyor. Zira model 5.749TL fiyatla listelenmiş. Bunun yanında Amazon üzerinde de telefonu satın alabilmek mümkün ancak orada yer alan fiyat ise 8.188TL seviyesinde.

Mate 20 Pro modelinin stoklarının eritilmesi veya satıştan kaldırılmaya hazırlanması belki de markanın yeni amiral gemisi Mate 30 serisinin satışlarının hızlandırılması amacıyla yapılan bir taktik olabilir. Mate 30 Pro modeli ise bilindiği üzere Google Android uygulamalarından yoksun olarak satışa çıkacak ve ülkemizde yaklaşık 10 bin liradan pazara girmesi bekleniyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı