Mobil

Huawei P30 Lite EMUI 9.1.0.248 Güncellemesi Yayınlandı

Huawei P30 Lite EMUI 9.1.0.248 güncel sürümü yayınlandı.

Google servislerinden mahrum kalan Huawei, bir yandan yeni akıllı telefon modellerinde bu sorunları çözmeye çalışıyor bir diğer yandan ise mevcut modeller için güncellemelere devam ediyor. Markanın son olarak Huawei P30 Lite EMUI 9.1.0.248 güncellemesini yayınladığı açıklandı.

Yeni sürümün yayınlanmasıyla beraber Huawei P30 Lite akıllı telefonlarında önemli bazı değişiklikler yapıldığını söylemek yanlış olmayacaktır. Güncellemenin neler sunduğuna ve bu sürümle beraber ne gibi değişikliklerin yaşandığından söz edelim.

Huawei P30 Lite EMUI 9.1.0.248 Güncellemesi ile Yapılan Değişiklikler

Yeni sürümle beraber ilk olarak parmak izi konusunda bir düzenleme yapılıyor. Bu sürümle kullanıcıların parmak izi sensörü gecikmelerini yaşaması engelleniyor. Parmak izinde yaşanan tüm sorunların giderildiğini söylemek lazım.

Huawei P30 Lite EMUI 9.1.0.248

Bunun dışında yeni sürümün genel olarak performans konusunda %20’lik bir artış sağladığı açıklandı. Hem oyun hem de genel işlem performansları %20’lik bir oranla artırılmış durumda. Güncellemenin bu derece performans artışı sağlamasının nedeni ise dosya sisteminin değiştirilmiş olması. Yeni dosya sıkıştırma sistemi, genel kullanımın hızlanmasını sağlamakta.

Şarj tüketimi, sistem düzenlemesi, yazılar için yeni düzenlemeler gibi artılarla beraber gelen Huawei P30 Lite EMUI 9.1.0.248 şu an için yayında. Tüm P30 Lite modellerine sunulan güncellemenin her akıllı telefona ulaşması ise biraz zaman alacak gibi gözüküyor. Güncellemeyi şimdi göremiyorsanız, belli aralıklarla güncellemeleri kontrol etmeniz gerekiyor.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı