Huawei Yeni Kirin İşlemcileri Üzerinde Çalışıyor

Huawei yeni işlemci modelleri için geliştirmeleri yapmaya devam ediyor. Huawei bu konuda nasıl bir çalışma yapacak? Yeni işlemcilerdeki beklentiler neler?

Yeni akıllı telefon modellerini tanıtmaya tüm hızıyla devam eden Huawei, geçtiğimiz günlerde yeni bir açıklama yaptı ve bundan sonraki Kirin işlemcileri için oldukça umutlu konuştu.

Marka tarafından yapılan açıklamaya bakacak olursak, Kirin işlemcileri için beklentiler oldukça iyi. Bu kez iddialara göre yepyeni işlemci modelleri gelecek. Amiral gemisi modellerden kullanılması beklenen yeni işlemciler için önemli detaylarda yok değil.

Huawei Yeni İşlemci Hazırlıklarını Yapıyor

İlk olarak markanın iki yeni işlemci modeli üzerinde çalıştığı söyleniyor. İki yeni işlemci modelinin de amiral gemisi serisi işlemcilerine dahil olduğunu görmek mümkün olacak. Hem ana modelde hem de geliştirilmiş olan versiyonda gelecek olan işlemcilerin, yine 7 nm üretim sürecinin bir ürünü olması bekleniyor.

Yenilenmiş olan işlemcilerin 7 nm üretim sürecinden çıkacağını da ekleyelim. 7 nm üretim sürecinin güncellenmiş bir haliyle beraber geleceği ve yeni üretim teknolojisinde özel bazı grafik birimi değişikliklerini sunacağı iddia edilen işlemcilerin, 5G modemlerini kullanması bekleniyor. Piyasada yer alan rakip firmalarda olduğu gibi Huawei de 5G modemlerini öne çıkarak olan yeni teknolojiler üzerinde çalışıyor.

Huawei

Firmanın bundan sonraki amiral gemisi akıllı telefon modellerinde beklenen değişiklikleri sunması söz konusu olacak. Yeni akıllı telefonlarda yer alacak özellikler netlik kazandığı zaman, işlemciler için de beklentileri daha iyi anlama şansını bulacağız.

Özellikle Kirin 980 serisinin yenilenmesinin önemi büyük. Öyle ki bu seriyle beraber markanın yeni akıllı telefonlarında rekabete giriş yapacağı söyleniyor.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı