Huawei’nin Yeni İşlemcisi Kirin 990, Snapdragon 855+ İle Kıyasıya Rekabet İçerisinde

Geçtiğimiz haftalarda düzenlenmiş olan IFA 2019 etkinliklerinde tanıtılan şirketin en güçlü işlemcisi Kirin 990, 7 nm mimari yapısıyla dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştı.

Huawei’nin Yeni İşlemcisi Kirin 990, Snapdragon 855+ İle Kıyasıya Rekabet İçerisinde

Huawei, Çin merkezli bir teknolojik ürün üreticisidir. Özellikle ürettiği yüksek kamera özelliklerine sahip olan p30-20 serisi ile kullanıcıların ilgisini çeken Huawei, şimdide kendi geliştirdiği işlemciyi telefonlarına eklemeye hazırlanıyor. Kirin 990 isimli işlemci GeekBench testleri sonucunda Snapdragon 855+’dan daha iyi puan almayı başardı.

Son yıllarda teknoloji sektöründe Çinli firmaların sayısı bir hayli artış göstermiş durumda, Huawei firması da Çinli teknoloji firmalarından en başarılı olanıdır denilebilir. Geçtiğimiz haftalarda düzenlenmiş olan IFA 2019 etkinliklerinde tanıtılan şirketin en güçlü işlemcisi Kirin 990, 7 nm mimari yapısıyla dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştı. Firma bu işlemcisine güveniyor olmalı ki etkinlik kapsamında hep iddialı cümleler ile işlemcisini tanıtmaya çalıştı.

Huawei Mate 30 Pro’da Kullanılacak

Firma bundan yaklaşık bir hafta sonra yani, 19 Eylül 2019 tarihinde yeni amiral gemisi Mate 30 Pro’yu tanıtacak. Tanıtılacak olan bu model telefonların hepsinde Kirin 990 olacağı söyleniyor. Birkaç gün önce ise Kirin 990’nın 8 GB RAM belleğe sahip olan “NLE-AL00” koduna sahip olan bir modelle Geekbench testi sonuçları ortaya çıktı.

Geekbench platformu sonuçları

Kirin 990 isimli işlemci Huawei’nin ürettiği en iyi işlemci diyebiliriz. Öyle ki Geekbench sonuçlarına göre firmanın yeni işlemcisi Kirin 990; tek çekirdekli işlemlerde 3.842, çok çekirdekli işlemlerde ise 11.644 puan almayı başarıyor. Bu puanlara göre Kirin 990; Snapdragon 855+’ın üstünde yer alırken, Qualcomm firmasının 2020’de çıkaracağı Snapdragon 865’in bir sıra altında yer alıyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı