HaberlerMobil

Huawei’nin Yeni Yongası Kirin 900 5G Hakkında Yeni Bilgiler Geldi

Huawei’nin Yeni Yongası Kirin 900 5G Hakkında Yeni Bilgiler Geldi

Çin menşeili teknoloji firması Huawei Amerika Birleşik Devletlerinin yaptırım olasılığına karşı tedbirlerini almaya devam ediyor. Şimdilerde kendi yonga setini üreten Huawei, üretimlerine hız kesmeden devam ediyor. Firmanın ürettiği Kirin 990 5G isimli yonga seti Huawei Mate 30 serisi ile çıkış yapacak. Kirin 990 5G yonga seti, çıkış yaptığı günden itibaren de akıllı telefon piyasasında büyük yenilikler yaratacak gibi görünüyor.

Huawei firması yeni yonga seti ile Qualcomm, ve ile rakip duruma düştü. Fakat yeni çıkacak olan yonga setinin performansının çok iyi olma ihtimali kadar çok kötü olma ihtimalide var. Bizde yeni yonga seti hakkında daha fazla bilgi sahibi olabilmeniz için birkaç bilgi derledik.

5G modem desteği olacak

Kirin 990 içerisinde 5G modem barındıracak ve iki farklı sürüm ile çıkış yapacak. Bunlardan ilki LTE sürümü diğeri ise içerisinde Balong 5000 modemin bulunduğu 5G sürümü. LTE sürümünü uygun fiyatlı telefonlarda, 5G varyantı olan sürümünü ise Huawei’nin amiral gemisi telefonlarında göreceğiz.

Huawei’nin Kirin 990 işlemcisi Snapdragon 855’ten çok daha iyi olacak

Firmanın paylaştığı test sonuçlarına göre Qualcomm, Huawei’nin yeni işlemcisi olan Kirin 990’ın gerisinde kalıyor. Test sonuçlarını etkinliğinde paylaşan Huawei, her iki işlemcinin de Geekbench sonuçlarını paylaştı.

Yonga setini yalnızca Huawei telefonlar kullanmayacak

Huawei firmasının yeni çıkaracağı işlemciyi yalnızca kendi telefonlarında kullanmayacağı alt markası olan Honor marka telefonlarda da Kirin 990 5G’yi kullanacağı söyleniyor. Bunun yanı sıra firmanın Kirin 990 5G isimli işlemcisini  farklı telefon üreticileri ile de paylaşacağı düşünülüyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Araç çubuğuna atla