Haberler

IFA 2019 Etkinliklerinde Toshiba’nın Yeni Televizyonları Duyuruldu

Toshiba’nın 2020'de Çıkacak Olan Yeni Televizyonları Duyuruldu

IFA 2019 teknoloji şirketleri açısından çok önemli bir fuar. Tüm dünyada farklı kategorilerdeki ürünlerin satışını yapan şirketler, bu fuarda yeni çıkaracakları ürünlerini ilk kez kullanıcılarına duyuruyor. Yeni çıkaracakları ürünleri kullanıcılarına duyuran başka bir firma da adını özellikle ürettiği klimalarından tanıdığımız Toshiba firmasıydı.

Almanya’da düzenlenen IFA 2019 fuarında yeni televizyonlarını tanıtan Toshiba firması, 2020 yılında çıkaracağını açıkladığı yeni televizyonlarında ne gibi değişiklikler yapıldığını açıkladı. Firmanın yaptığı yeniliklerden en çok dikkat çekenleri ise televizyonların içerisinde Google Asistan, Android TV ve Alexa olmasıdır.

Toshiba firması geçen aylarda da bir lansman yaparak birkaç ürününü tanıtmıştı tanıtılan ürünlerden en çok ilgi çekeni ise düşük fiyatıyla öne çıkan 4K Toshiba UL5A idi. Fakat IFA 2019’da sergilenen ürünlerde, Toshiba firması düşük fiyat yerine kalite ve teknik özelliklere daha fazla önem vermiş gibi görünüyor.

Toshiba’nın yeni modellerinde Google Asistan yer alacak

Toshiba’nın yeni çıkaracağı modellerin içerisinde Google Asistan’da yer alacak. Bu özellik sayesinde ise televizyonunuzu Google Asistan aracılığıyla istediğiniz gibi kontrol edebileceksiniz. Hey Google ! dediğinizde televizyonunuzu açabilir ve kapatabilir, kanal değiştirebilir ve kumanda ile yaptığını her şeyi yapabilirsiniz.

Bu özelliğinin yanında firmanın yeni çıkacak olan televizyonlarının içerisinde Alexa yer alacak. Bu sayede, televizyonunuzla yapabileceğiniz şeylerin sayısı artıyor.

Yeni modeller Android Pie içerecek

Toshiba firmasının çıkaracağı yeni televizyonlar birçok yeniliği beraberinde getirecek. Toshiba firmasının yeni çıkaracağı televizyonlar biraz önce saydığımız özelliklerinin yanı sıra bir yeniliği daha beraberinde getirecek. Televizyonlar Android Pie ile ilk çalışan televizyon unvanına sahip olacaklar. Android Pie sayesinde televizyonunuzda yer alan uygulamaları telefonunuz üzerinden kontrol edebileceksiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Araç çubuğuna atla