Instagram Emoji Yasağı ile Gündemde

Instagram ve Facebook için yeni emoji güncellemesi geldi. Bazı emojiler yasaklandı.

Dünyanın en çok kullanılan sosyal medya uygulamaları zaman zaman aldıkları kararlarla gündem oluyor. Aldığı kararla gündeme gelen son uygulama ise Instagram oldu. Topluluk kuralları çerçevesinde yeni düzenlemeler yaptığı açıklanan uygulamanın, son olarak emoji yasağı aldığı açıklandı.

Topluluk standartları üzerinde güncellemeler yaptığı açıklanan Instagram, bu kapsamda bazı emojilerin kullanımlarını da engelledi.

Instagram Engellenen Emojiler Hangileri

Facebook tarafından yapılan açıklama sonrasında, uygulamada cinselliği çağrıştıran emojilerin kaldırıldığı bilgisi verildi. Bu noktada ilk engellenen emojiler patlıcan ve şeftali emojileri oldu. Sadece Instagram uygulamasında değil, aynı zamanda Facebook uygulamasında da bu emojilerin yasaklandığı açıklandı.

Instagram

Yeni kuralların içerisinde yer alan bir başka detay daha var. Bu detaya göre artık vücudun çıplak kalan bölümlerini emoji ile kapatıp bu şekilde paylaşım yapmak da yasaklandı. Bu şekilde çıplaklık paylaşımlarının önüne geçmek isteyen Facebook, topluluk kurallarını da güncellemiş oldu.

Kurallarını biraz daha kesin bir şekilde belirleyen sosyal medya devinin bu adımları sonrasında tepki alıp almayacağı merak konusu. Öyle ki emojilerde yapılan güncellemeler şimdiden ses getirmiş durumda. Daha öncede benzeri kararlara imza atan sosyal medya devinin bundan sonraki aşamalarda geri adım atıp atmayacağı ise belirsiz.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı