iOS 13 güncellemesini alabilecek iPhone modelleri

Apple, Telefonlar için olan işletim sistemi İOS’u güncelleyerek İOS 13’ü yayına aldı. Bu işletim sistemi güncellemesi ile birlikte kullanıcıların beklentide olduğu pek çok özellik getirilirken performans konusunda da iyileştirmeler yapıldı.

Apple, Telefonlar için olan işletim sistemi İOS’u güncelleyerek İOS 13’ü yayına aldı. Bu işletim sistemi güncellemesi ile birlikte kullanıcıların beklentide olduğu pek çok özellik getirilirken performans konusunda da iyileştirmeler yapıldı. TeknoGaste olarak yeni gelen özellikleri okuyucularımız için değerlendirdik.

Her işletim sistemi güncellemesinde ses getiren Apple, İOS 13 ile de gündeme oturdu. Sadece bazı telefonlar için yayınlanan bu güncelleme de telefonlardan 6S’den öncesine güncelleme gelmedi. Şimdi listeleyecek olduğumuz telefon modelleri için İOS 13 kullanılabilir durumda. İşte İOS 13 güncellemesi gelen İphone modelleri;

İOS 13 güncellemesi gelen İphone modelleri;

 • iPhone XS Max
 • iPhone XS
 • iPhone XR
 • iPhone X
 • iPhone 8 Plus
 • iPhone 8
 • iPhone 7 Plus
 • iPhone 7
 • iPhone 6s Plus
 • iPhone 6s
 • iPhone SE

Google tarafından Android 10 yayınlandıktan kısa bir zaman sonra İOS 13’ yayına alan Apple, İphone 11 modellerinin özel lansmanında İOS 13’ü hiç anlatmayarak İphone kullanıcılarını merak içinde bırakmıştı. Geçtiğimiz gün yayınlanan İOS 13 ile birlikte kullanıcılar meraklarını gidermek için hemen işletim sistemlerini güncelleyerek yeni ara yüzü ve yeni özellikleri deneyimledi.

İOS 13'e Gelen Özellikler
İOS 13’e Gelen Özellikler

İOS 13’e Gelen Özellikler

Gelen özelliklerin arasında kullanıcıların uzun zamandır beklediği karanlık mod dikkat çekiyor. İphone için yayınlanan farklı uygulamalarında kullanabileceği özellik olan Karanlık mod özelliği kullanıcılar tarafından ayarlanabilir bir özellik olacak. Ayrıca zamanlama özelliği olacak olan karanlık mod’da gündüz normal halde, akşam ise karanlık modda kullanılabilecek.

İOS 13 güncellemesi yeni yayınlanmış olsa da Apple’ın 30 Eylül’de iOS 13.1 güncellemesini kullanıcılarla buluşturacağı bilinmektedir. İOS 13.1 ile birlikte Siri’nin gelen özel mesajları sesli okuması, Siri kestirmelerinin HomeKit işlemlerin eklenebilmesi ayrıca varış zamanı tahminlerinin paylaşılması gibi özellikleri kullanıma sunacak. 30 Eylül de sadece İphone değil İpad ürünlerine de güncelleme gelecek.

İOS 13’de aslında sık sık kullandığımız tüm özelliklere güncelleme geldi. Haritalar, Fotoğraflar ve Hatırlatıcılar uygulamaları için ilgi çekici yenilemeler bulunmakta. Fotoğraflar özeliğinden bahsedecek olursak eğer videolar için düzenleme özeliğine büyük değiştirmeler ve güncellemeler geldiğini söyleyebiliriz. Video kırpma özelliğiyle beraber pek çok işlemi telefondan gerçekleştirebileceğiz. Bunların haricinde hatırlatıcı uygulamasında da pek çok yenilik olduğu belirtmek istiyoruz.

İOS 13'e Gelen Özellikler
İOS 13’e GelenİOS 13’e Gelen Özellikler Özellikler

İOS 13’ü Nasıl İndirebiliriz?

Siz de Apple marka telefonunuzda İOS 13 güncellemesini indirmek istiyorsanız eğer Ayarlar > Yazılım Güncellemesi kısmını kontrol edebilirsiniz. Ancak güncelleme yeni olduğu için indirme işlemlerinde ki yoğunluktan dolayı indirme işlemi gerçekten uzun sürecektir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı