Mobil

iOS 13’e Rakip Android 10’a Kısa Bir Bakış. Hangi Telefonlar Alabilecek?

Neden Android 10 yüklemeliyim? Hangi Avantajları Var?

iOS 13 ile mükemmel bir çıkış yakalayan ve bunu iPhone 11 ile ilk olarak piyasaya sürerek harika tepkiler alan Apple’e karşılık kısa bir süre şaşkınlık yaşayan Samsung, sonunda Android 10 ile büyük bir adım attı. Daha fazla performans ve daha güçlü koruma sağlayan Android 10, 3 Eylülde piyasaya sürülmüştü. Görünürde pek bir değişiklik olmadığı ve Android 9.0 Pie ile büyük benzerlik taşıdığı düşünülüyordu. Ama biraz daha kullanım imkanı bulduğumuzda, gerçekten de büyük değişikliklerin olduğunun farkına vardık. Özellikle Truva atı ve spam tehditlerine karşı daha büyük koruma imkanı sağladığını gördük. İşte değişen diğer özellikler…

Android Cihazlar İçin Güçlü Koruma ve Sıradışı Performans

Lenovo, LG, Xaiomi, Redmi, Samsung, Oppo, Casper, Sony ve Motorola gibi onlarca markanın kullanmakta olduğu Android işletim sistemi güncellendi. Buna göre Android 10 beta sürümü 3 Eylül itibari ile güncelleme adı altında telefonlara servis edildi. Sol üst kısımda yer alan küçük bir “yukarı doğru bakan ok” işaretine tıklayarak siz de Wi-Fi veya etkin veri bağlantısı olan telefonunuza bu güncellemeyi yükleyebilirsiniz. Yükleme biraz uzun sürebilir. Çünkü, bu işletim sistemi diğerlerine göre daha büyük boyutlara sahip yenilik ve değişiklikleri beraberinde getiriyor.

Tüm Uygulamalarım Çalışmaya Devam Edecek mi?

Android 10 yükleyen veya bu yönde düşüncesi olan herkesin aklına takılan ilk soru, acaba mevcut uygulamalar bundan etkilenecek mi korkusu. Kesinlikle hali hazırdaki hiçbir uygulamanız bunan olumsuz etkilenmeyecek.

Hangi Yenilikler Var? Neden Android 10 Yüklemeliyim?

Öncelikle daha hızlı performans, üst düzey koruma ve güçlü data koruyucu hizmeti için bu güncellemeyi edinebilirsiniz. Aynı zamanda, bir öncekine göre daha fazla emoji eklenmiş durumda. iOS 13’e benzer Dark Mode, Android 10’da da var. İstediğiniz zaman tanımlı olarak uyku moduna otomatik geçirme imkanı ve daha birçok yenilik bu güncellemede sizleri bekliyor olacak.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı