Mobil

iPhone 11 kısa bakış

iPhone 11, önceki 7nm mimarisini koruyan bir A13 Biyonik işlemciye sahip. Apple, demoları sırasında bunun hem performans hem de grafik açısından pazardaki en hızlı çip olduğunu iddia etti.

Analist Ming-Chi Kuo, iPhone 11’in 4GB RAM paketini tıpkı iPhone XS’de olduğu gibi olduğunu düşünüyor. Ancak iOS optimizasyonu, 12GB’a kadar artan bir şekilde tasarlayan rakiplere kıyasla nispeten düşük bir hafıza miktarı gibi görünüyor.

Her zamanki gibi, Apple sahnede RAM’den hiç bahsetmedi, bu yüzden daha fazlasını öğrenmek için bir teardown beklemek zorunda kalacağız.
iOS 13 yeni iPhone 11‘de piyasaya sürülecek ve bu sistem genelinde karanlık mod, gelişmiş harita servisi ve daha fazlası gibi çok istenen özellikleri getiriyor.

iPhone 11 – 5G pil ömrü ve USB-C

Eğer iPhone 11’i Lightning’i açacağını umarak almayı bekliyorsanız, bazı kötü haberler aldık.  Bazı söylentiler, Apple’ın ortak USB-C standardı için tescilli portunu bırakacağını öne sürmesine rağmen, bu olmadı.

iPhone 11, Qi kablosuz şarj etme özelliğine sahip, ancak iPhone’ların on yıl boyunca kullandığı cılız 5W şarj cihazıyla paketlenmiş durumda. Üstün Pro ve Pro Max modelleri nihayet standart olarak 18W şarj cihazıyla geliyor, ancak iPhone 11 müşterilerinin uygun şarj hızları elde etmek için yepyeni bir şarj cihazına katlanması gerekiyor.

5G bağlantısı, yeni ürün yelpazesindeki hiçbir model tarafından desteklenmiyor. Mobil bağlantı hızı konusunda en hızlı olmasa da, iPhone 11’in süper hızlı Wi-Fi özelliği var. En yaygın olarak Wi-Fi 6 olarak bilinen en yeni Wi-Fi 802.11 ax standardı, kalabalık bölgelerde 4 kat performans artışı sağlıyor.

iPhone 11 Kamera

iPhone 11’de çift lensli kamera dizisi var. Ekstra lens, iPhone XR’nin tek kamerasına kıyasla bir yükseltme ancak Pro ve Pro Max cihazlarında toplam üç lens bulunuyor.

Yeni ikincil sensör, 120 derecelik lens sayesinde daha geniş çekimler yapabilen 12 megapiksellik ultra geniş açılı bir teknoloji. Gösteri sırasında Apple, bir ekran tuşuna dokunarak ikisi arasında kolayca geçiş yapabileceğinizi ve aynı zamanda geniş açılı video çekebildiğinizi de gösterdi.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı