Haberler

İran Bitcoin Yasağını Duyurdu

İran Bitcoin için yasak kararını açıkladı. İran Bitcoin için nasıl bir karar verdi?

Sanal para birimleri için yeniden gündem oluşmaya başladı. Bir ara sanal para birimlerinde yaşanan çöküşün hemen ardından şu sıralar yeniden yükseliş durumu söz konusu. Bunun yanında sanal para birimlerinin yeni bazı temsilcileri de ortaya çıkmaya başladı. Tüm bunlar bir yana sanal para birimleri için yeni kararlarda gündemde. Son olarak İran Bitcoin için yasak kararını açıkladı.

Sanal dünya konusunda sınırlamaları ile bilinen İran’ın bu konuda önemli bir karara imza attığı ortaya çıktı. İran Bitcoin ile yapılan tüm işlemlerin yasaklandığını açıkladı. Kararın nedeni konusunda da açıklamalar yapıldı.

İran Bitcoin Yasağı için Açıklama

İran’da yayın yapan bir haber ajansı olduğu bilinen Tesnim üzerinden yayınlanan haberle beraber İran Merkez Bankası’nın Bitcoin ile işlemleri sınırladığı açıklandı. Sadece sınırlama değil aynı zamanda sanal para ile yapılan işlemler için yasak duyurusunun gerçekleştirildiğini de ekleyelim.

Kararın nedeni de belli. Yapılan açıklamada kararın nedeni olarak kara parayla mücadele gösterildi. Tabii ki sanal paraların kayıtlı paralar olmaması ve herhangi bir ülkeye bağlı olmaması nedeniyle kara para durumları gündeme geliyor.

İran Bitcoin

Bu gibi bir durumla karşı karşıya kalmak istemeyen, daha doğrusu kara para sorununun önüne geçmek isteyen yetkililerin ise sanal para işlemlerini yasakladığı düşünülüyor.

İran Bitcoin kararının sürekli mi olacağı konusunda ise bilgi söz konusu değil. Muhtemelen yasak uzunca bir süre devam edecek gibi duruyor.  

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı