Iron Man’in Hesabı Çalındı

Robert Downey Jr’ın Hesabı Çalındı

Marvel’ın yapmış olduğu filmlerden ismini duyuran bunun yanı sıra sosyal medyada da sevilen bir isim olan Robert Downey Jr’ın aktif olarak kullandığı Instagram hesabı hacklendi. Robert Downey Jr’ın hesabını çalan hackerlar hesabın e-posta adresini değiştirip, kendi e-posta adreslerini eklediklerinden dolayı hesabın geri alınması zorlaştı.

Son zamanlarda hackerlar birçok ünlünün hesabını ele geçiriyorlar ve ele geçirdikleri hesapların sayısı her geçen gün artış gösteriyor. Güvenlik şirketleri bu konuda önlemlerini üst düzeye çıkarsalar da çalınan hesapların sayısı azalmıyor.

Öyle ki hesap çalınması durumu dünyanın en fazla tercih edilen sosyal medya platformlarından biri olan Twitter CEO’sunun da başına gelmiş, CEO’nun Twitter hesabı bilgisayar korsanları tarafından ele geçirilmişti. Bu olayın üzerinden pek fazla vakit geçmeden Iron Man rolüyle tanınan Robert Downey Jr’in kullandığı Instagram hesabı hacklendi.

Robert Downey Jr hesabını ele geçiren kişiler, daha fazla kullanıcının bilgilerine erişebilmek adına bu hesaptan bir çekiliş gönderisi paylaştı. Sahte çekilişte 2000 adet İphone XS dağıtılacağını söyleyen bilgisayar korsanları durumu anlayan kullanıcıların yorum yapmaması için yorumları kapatmayı da ihmal etmemiş.

Hesabın kontrol altına alındığı açıklandı

BossLogic’in Twitter platformu üzerinden yaptığı açıklamaya göre hackerların Robert Downey Jr’ın Instagram hesabını çalmakla kalmadıklarını üstüne birde e-posta hesabının değiştirildiği açıklandı. E-posta adresinin değişmesi de Robert Downey Jr’ın sosyal medya sorumlularının hesabı geri almasını zorlaştırdı.

Bir süre sonra Twitter üzerinden açıklama yapan Robert Downey Jr ekibinin hesabı geri aldığını söyledi. Fakat şuan hackerların hesaba nasıl eriştiği ve neden hemen çekiliş gönderisi paylaştığı tam anlamıyla bilinmiyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı