Haberler

Joker Filminin İlk Gün Hasılatı Açıklandı

Joker filmi uzun zamanlar konuşuluyordu aynı zamanda hayranları tarafından vizyona gireceği gün merakla bekleniyordu. Film vizyona sağlam bir giriş yaparak sadece dört bölgeden ilk gün içinde 5.4 milyon dolar gelir elde etti.

DC Comics firmasının antikahraman rolündeki karakteri, joker’in nasıl böyle şeytani bir karaktere dönüştüğünü anlatan film dünya genelinde dört bölgede aynı anda vizyona girdi. 4 Ekim’de tüm dünya sinemalarında olacak olan film bölgesel olarak farktan dolayı bu 4 bölgede daha erken seyircisi ile buluşmuş oldu.

Joker filmi, ön izlenilmelerde dahilinde olmak üzere ilk gün gelirinin 5.4 milyon dolar olduğu açıklandı. Film Kore’de Çarşamba günü seyircilerle buluşmuştu. Bu tarih Kore’de resmi olarak tatil olduğu için filme 2.25 milyon dolar gişe hasılatı getirdi. Vizyona girdiği diğer bir bölge olan Hindistan’da ise ilk günde 900.000 dolar dolar kazanan film, bu ülkede en iyi ilk gün hasılatı yapan film rozetini de taktı.

Perşembe günü 43 bölgede daha vizyona giren film, haftasonuna kadar toplam 73 bölgede vizyona girmiş olacak. Film, ABD’de bugün vizyona girecek. Joker’in sadece ABD’de bile önemli bir ilk gişe kazanması bekleniyor.

Baş Rollerinde Dünyaca Ünlü İsimler Yer Alıyor

Joker Filminin İlk Gün Hasılatı Açıklandı
Joker Filminin İlk Gün Hasılatı Açıklandı

Başrollerini Joaquin Phoenix, Zazie Beetz, Frances Conroy ve Robert De Niro’nun paylaştığı Joker filmi yapımcısına toplamda 64 milyon dolar gibi büyük bir rakama mal olmuştu. Amerika bölgesinin de ilk gün hasılatı açıklanınca toplam ilk gün hasılatının ne kadar olacağı merak ediliyor.

Bu filmde klasik süper kahraman filmlerinden farklı olarak herkes hitap edecek bir film gibi çalışmalar yapıldı. Yorumcular filmin Kuzey Amerika bölgesinde büyük bir başarı yakalayacağı bekliyor.  Ayrıca bu film için özel olarak Amerika’da pek çok sinema salonuna polisler ve güvenlik güçleri yerleştirildi ve bunun yanında maske ve kostümle salonlara giriş engellendi.

[affiliate_news id=”3553″]

İlgili Makaleler

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı