Kilo Vermek Artık Problem Değil!

Günümüz insanların birçoğu kilo problemi ile karşı karşıyadır. Durum böyle olunca istenmeyen yağlardan kurtulmak için birçok yöntem ortaya çıkmıştır. Bunlardan bir tanesi de soğuk lipolizdir. Soğuk lipoliz gerek cihaz güvenliği gerek sonuç oranları ile dikkatleri üzerine çekmiş ve 200’ den fazla cihaz arasında zirveye çıkmayı başarmış bir uygulamadır. Kilo problemlerini diyet ve spor ile halledemeyen bireyler için lipoliz ileri düzey teknolojisi ile büyük kolaylık sağlamaktadır. Soğuk lipolize dair merak edilenler ve daha fazlası haberin devamında yer almaktadır.​​​​​

Soğuk Lipoliz Nedir ?

Soğuk lipoliz Amerika’ da Hardward’lı araştırmcılar tarafından keşfedilmiş bir teknoloji harikasıdır. Lipoliz, diğer adıyla CoolSculpting, yan etki göstermeyen bir işlemdir. CoolSculpting yan etkisi bulunmamasıyla birlikte deride de herhangi bir hasar oluşturmamaktadır. Deride herhangi bir hasar oluşturmamasının nedeni kas dokusu üzerinde birikmiş olan yağları hedeflemesidir. Soğuk lipoliz sayesinde vücuttan atılan yağ hücrelerinin oranı %40‘lara kadar ulaşabilmektedir. Türkiye’de CoolClinic tarafından FDA onayı ile uygulanan lipoliz bölgesel yağlardan kurtulmayı sağlayan bir zayıflama yöntemidir.

Lipoliz Kimlere ve Hangi Bölgelere Uygulanabilir ?

Kilo problemi yaşayan bireylerin ameliyat olmak istememeleri veyahut bireylere cerrahi müdahalelerin yapılamaması nedeni ile uygulanıyor olan soğuk lipoliz bireyler için ideal bir zayıflama yöntemidir. 15 yaş üstü sınırlaması olan soğuk lipoliz diyet ve spor yapılmasına rağmen eritilemeyen bölgesel yağlanmalara karşı etkili bir çözüm oluşturmak ile beraber fit bir görünüm elde edilmesini de sağlamaktadır.

Lipoliz işlemlerinin uygulandığı bölgeler aşağıdaki gibidir;

Popo altın
Basenler
Sırt
İç ve dış bacaklar
Diz içlerin ve üstlerin
Love handle denilen simit bölgesin
Alt ya da üst karın bölgesin

Soğuk lipolizin uygulanabildiği birden fazla bölge mevcuttur. Uygulama yapılabilmesinin en belirgin şartı hedef alınan bölgede ekstra yağlanma bulunmasıdır. İşlem, düşük ısı verilerek birbirlerinden ayrılması sağlanan yağ hücrelerinin vücuttan atılması temeline dayanmaktadır. İşlem sonrasında parçalanan yağ hücreleri; kan dolaşımı, idrar yolları ve lenfatik boşaltım sistemi ile vücuttan atılmaktadır.

CoolSculpting bir diğer adıyla soğuk lipoliz uygulaması minimum 2 ayda etki göstermek ile beraber bu sürenin 4 aya kadarda uzadığı görülmektedir. Fakat şunu da belirtmek gereklidir ki bireylerin vücut tiplerine göre alınan sonuçlar ve sonuçların alınış süresi farklılık gösterebilmektedir. Yağların vücuttan kolay ve hızlı bir şekilde atılamamasının birden fazla nedeni mevcuttur. Sağlıksız beslenme, hormonel durumlar, yaş farklılığı ve hareket etme durumu bahsi geçen nedenlerin başında gelmektedir. Çünkü işlemin kalıcılığı, bireyin işlem sonrasında gösterdiği özene bağlıdır. Örneğin diyet ve egzersiz yapmayan, yemesine içmesine hiçbir şekilde dikkat etmeyen kişilerin kalıcı bir etki gözlemlemeleri mümkün değildir. Buna ek, 60 ila 65 yaş civarındaki bir kişi ile henüz 30’unda olan bir kişi aynı vücut tipine ve yağ türüne sahip değildir. 60 yaş üstü bireylerde yer alan yağlar değişime uğrayan yağlardır. Bu sebeple bu yağların vücuttan atılması daha fazla zaman alacaktır.

 

CoolSculpting Sisteminin Diğer Ameliyatsız İncelme Sistemlerinden Farkı Nedir?

Ameliyatsız incelme sistemlerinin çoğu, genel kiloları hedef almaktadır. Yani obezite gibi durumların tedavisi veya giderilmesi diğer yöntemler ile mevcuttur. Oysa soğuk lipoliz uygulaması yalnızca bölgesel yağlanmaları temel almaktadır. Çevre dokulara zarar verilmesi gibi bir durumun söz konusu olmadığı bu uygulama, ciltte dalgalanmalara sebep olmaması ile de diğer işlemlerden ayrılmaktadır.

Siz de güvenilir bir şekilde bölgesel yağlarınızdan kurtulmak ve kısa sürede daha oranlı bir vücuda sahip olmak için CoolClinic ile iletişime geçebilirsiniz.

 

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı