Komşu’dan Bilim Sahtekarlığı mı?

Eleni Antoniadou, gerçek bir bilim kadını mı yoksa büyük bir palavracı mı? Karar sizin.

Eleni Antoniadou, Yunanistan’ın Aziz Sancar‘ı, en önemli bilim kadınlarından. Yunanistan’ın bilim dünyasına “kazandırdığı” en önemli yeteneklerden. Üstelik sadece 31 yaşında. Aklınıza gelebilecek ve kimya, fizik dallarındaki tüm araştırmalarda imzası olan kişi. Neredeyse onun imzasının olmadığı hiçbir teknolojik araç ve gereç veya bilimsel çalışma, kabul görmüyor. Ama onun için artık belki de yolun sonu geldi. Çünkü 1988 Selanik doğumlu bu genç bilim kadınının kimisine göre foyası meydana çıktı. Peki, onu yolun sonuna getiren şey ne? İşte detaylar…

Ülkenin En Parlak Beyinlerindendi

Ülkenin en parlak beyinlerindendi! O, kendini ifade ederken ve resmi web sitesinde yayınladığı şekli ile, NASA’da çalışan ve hatta NASA’nın uzay araştırmalarını yapan ekiple birlikte hareket eden, güçlü ve birçok beyin ameliyatına girmiş başarılı bir cerrah, astronotların temel eğitimini veren, organ mafyasının kökünü kazıyan ve hatta tam bir gönüllü! Kısacası 10 parmağında 10 marifet olduğu düşünülen ve birçok resmi toplantının olmazsa olmazlarından olan, onur konuğu Eleni Antoniadou’nun bu mükemmelliği acaba koca bir aldatmaca mıydı?

Niki Kerameus (Yunan Milli Eğitim Bakanı) yeni yapılan görev teslim töreninde, baş konuklarından biriydi yine. Ama onun bazı hareketleri ve tutumları, kuşkuların ilk tohumlarının atılmasına neden oldu. Çünkü Eleni Antoniadou, kullandığı ifadeler ile bir profesörün aksine sıradan bir insanın dahi kullanabileceği basit cümleler kullanıyordu. Bu durum başta onun heyecanına bağlansa da, uzmanlar bir dizi fizyolojik ve bilişimsel araştırmalar yaptı. Buna göre, Eleni Antoniadou’de en ufak bir ekstra heyecan belirtisi gözlemlenmedi. Aksine sıradan bir konuşma gibi kalp ritmi ve nabzı atıyordu. Bir sonraki süreç ise bilişim uzmanlarınca takip edildi. Buna göre, Eleni Antoniadou’nun ifade edildiği hiçbir cerrahi operasyona katılmadığı, hiçbir organ mafyası karşıtlığı göstermediği ve hatta NASA’nın sadece 14 haftalık ve herkese para karşılığında katılmalarına izin verdiği programa dahi 2 haftadan fazla katılmadığı saptandı. Yunan kamuoyu bu günlerde bu durumun büyük şokunu yaşıyor. Bakalım Eleni Antoniadou’nun durumu nasıl olacak?

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı