Koşu Bandında Daha Verimli Kalori Nasıl Yakılır?

Bilim insanları yaptıkları çalışmaların ardından koşu bandı üzerinde yakılan kalorilerin oranını artırmak için farklı bir yöntem buldular. Bulunan fazla kalori yakma yöntemi, iki ayakkabının da birbirine bağlanması ile oluyor. Araştırmacılar bu yöntemin insanların düşmesine neden olmadığını da eklediler.

Sağlıklı Bir Yaşam İçin Spor Şart

Sağlıklı bir yaşam sürebilmenin en önemli gereksinimlerinden biri aktif ve düzenli olarak spor yapabilmektir. İnsanlar aldığı kilolardan kurtulmak yada daha fit bir vücuda sahip olmak için spor salonlarına gidiyor. Spor salonuna giren insanlar ilk olarak koşu bandı üzerinde spora hazırlanıyor. Ama bilim insanları, koşu bandında yürüyüş yapmanın çok verimli olmadığını düşünüyorlardı.

Koşu bandında verimsiz olduğu düşünülen spor vaktini daha verimli bir hale getirmek için araştırma yapan bilim insanları bunun için bir yol bulmuşlar gibi gözüküyor. Aslında toplumda kötü bir şaka olarak bilinen ayakkabıları birbirine bağlama olayı, koşu bandında verim elde etmek için kullanılabilir bir yöntem olduğu keşfedildi.

Bu uygulama ile %10 daha fazla verim alınabilir

Araştırmacıların keşfettiği bu spor yöntemi aslında modern çağ için inanılmaz görülmeyebilir ancak yapılan araştırmalar sonucu elde edilen veriler bu şekilde yapılan sporların %10 daha fazla verimli olduğunu ortaya koyuyor. Ayrıca bilim insanları ayakkabılarının birbirine bağlanmasının insanları düşürmeyeceğini bundan dolayı riskli olmadığını dile getiriyor.

Araştırma görevlileri bu uygulamayı, cerrahi alanında kullanılan kauçuk hortum benzeri ürünler ile gerçekleştirdi. Ama bilim adamları bu ürünlere ulaşamayan insanların, benzer ürünlerle de aynı şekilde performans sağlayabileceklerini söylüyorlar. Bilim insanları örnek olarak 100 adımda yakılacak kaloriyi bu yöntem ile 90 adımda yakılacağını belirtiyor. Yani kısada %10 daha fazla verim alınabilir.

Bu uygulamayı evde ki şartlarda da yapabilmek mümkün, elastik bir ip bulup spor ayakkabılarını şu şekilde bağlamanız öneriliyor;

Ama bu uygulamayı gerçekleştirirken dikkat etmelisiniz ki kullanacağınız malzemenin uzunluğu bacak boyunuzun 4te1’i oranında olmalıdır.

[affiliate_news id=”3533″]

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı