Lenovo Z6 Pro DxOMark Kamera Puanları Sevindirmedi

Lenovo Z6 Pro DxOMark puanları açıklandı. Lenovo Z6 Pro DxOMark puanlarında dikkat çeken detaylar neler? Telefonlar ne kadar başarılı oldu?

Lenovo, bu zamana kadar amiral gemisi akıllı telefon modellerinde istenen performansı ortaya koyamamıştı. Daha doğrusu markanın amiral gemisi akıllı telefon serilerine dahil olan çok fazla akıllı telefonu yoktu. Bu durumu değiştirecek model olarak ortaya çıkan akıllı telefonun Lenovo Z6 Pro modeli olmasını bekliyorduk.

Nitekim tanıtım sonrasında da beklentiler karşılandı. Telefonun özellikleri bir yana, kamera kısmında çok iddialı bir akıllı telefon sunulduğunu görmüştük. Fakat kısa bir süre önce açıklanan Lenovo Z6 Pro DxOMark puanları kullanıcıları pek tatmin etmeyecek bir akıllı telefonun geleceğini gösteriyor.

Lenovo Z6 Pro DxOMark Puanları Nasıl?

Aslında telefonların kameraları oldukça iddialı. 48 MP değerinde ana arka kamerasıyla f/1.8 diyafram açıklık değeri sunan telefonun, 16 MP değerinde geniş açılı 8 MP değerinde telefoto kamerası ve 2 MP değerinde de ToF sensörü bulunuyor.

Lenovo Z6 Pro DxOMark

Sadece 4 arka kameralı olması değil, bunun yanında kameraların 100 MP değerinde fotoğraf çekebilmesi de bir hayli konuşuldu. Genel olarak kamera performansı kısmında ilk sıralara yerleşmesini beklediğimiz akıllı telefonun Lenovo Z6 Pro DxOMark değerlendirme puanı ise çok düşük çıktı.

Telefonun fotoğraf çekimi için 103 puan aldığını, video çekimi için de sadece 79 puan aldığını görmekteyiz. Video çekiminde bu modelin yerlerde süründüğünü görüyoruz. Genel olarak değerlendirme için ise 95 puan sunulduğunu görmekteyiz. İşin açığı puanlar çok yüksek değil. Beklentiler liste başı bir akıllı telefon gelmesi olsa da puanlara bakıldığı zaman listeye giremeyecek bir akıllı telefon görüyoruz.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı