Haberler

Libra İçin Teknik Altyapı Tamam

Facebook'un kurduğu Libra artık Bitcoin'in en büyük rakiplerinden biri olmaya aday.

Kripto para birimleri sektörü için yeni bir atılım ve yeni bir ivme kazandırmaya hazır olan yepyeni bir kripto para piyasaya sürülmek üzere. Facebook’un kurucusu ve CEO’su Mark Zuckerberg tarafından büyük bir konsorsiyum ile oluşturulan Libra, aynı zamanda sanal cüzdanı Calibra ile birlikte geliyor. Libra, hali hazırda aralarında ABD, Kanada, İngiltere, Fransa, Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri ve Singapur’un da bulunduğu büyük bir girişim ile kamuoyuna sunulacak.

Bitcoin’in bu gelişmeden en büyük ölçüde etkilenmesi bekleniyor. Bu etki, Bitcoin’in değerinde yaşanması beklenen düşüşle ilgili değil. Aslına bakarsanız Bitcoin, Libra gibi güçlü ve güvenilir bir paydaşın bu sektöre canlılık kazandırmasından dolayı karşılık win to win esasına göre epey bir güçlenerek de çıkacak. Ama esas baskıyı prestij kaybından dolayı kaybedecek. Yani artık belki de Bitcoin; Etherium, Ripple, Altcoin ve diğer kripto para birimleri gibi ikinci plana atılacak günü bekliyor. Artık tüm kozlar büyük sermayelerin ve fonların arkasında sıraya girdiği Libra’da. Ve Libra bundan sonra çok büyük prestij kazanarak bu sektörün öncüsü olacak.

Libra ve Calibra İle Kripto Piyasası Farklı Bir Modül Kazanacak

Bitcoin’in hayata geçmesi ve güvenilirliğini gün geçtikçe arttırması, Çin ve diğer Uzak Doğu ülkeleri için büyük fırsat anlamına geliyordu. Birçok komplo teorisi, bu kripto para biriminin Çin sermayesi tarafından illegal bir şekilde kontrol edildiği üzerine idi. Sanırım artık bu bir komplonun ötesine geçmeli ki ABD Libra ile Bitcoin’e karşı çok büyük bir aktörü hem de herkesin göreceği şekilde piyasaya sürdü. Bundan sonraki adım ne olacak ve Bitcoin’in buna nasıl bir reaksiyon göstereceği ise merak konusu. Biz de bu gelişmeleri sizinle paylaşmaya devam edeceğiz.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı