Mark Zuckerberg’in Ses Kayıtları Bomba Etkisi Yarattı!

Birçoğumuz her ne kadar devleti yöneten mekanizmaların başında dev şirketlerin sahipleri olduğunu biliyor olmamıza rağmen; günümüzde bu durum iyiden iyiye kendini göstermeye devam ediyor. Daha önce sadece olaya şahit olanlar bu durumu ortaya çıkardılarsa da, artık ses kayıtları ve yazışmalar bunu inkar edemeyecek noktaya getirmeye başladı. Bunun en büyük göstergelerinden biri de Mark Zuckerberg’in yazışmaları.

Daha önce Wikileaks sızıntılarının 2. Dalgasında Zuckerberg’in Obama ve Donald Trump hakkındaki fikirleri ve söylemleri de kamuoyu ile paylaşılmıştı. Ama son paylaşım, gerçekten de bu dolar milyarderinin bazı noktalarda Başkan seçimine kadar dahi karar verici olabileceğini ve kimisine göre haddini aşan bir noktaya geldiğini gösteriyor.

Başkan “O” Olmamalı

Mark Zuckerberg’in, ismi açıklanmayan bazı kişilere, gelecek yıl yapılması planlanan başkanlık seçiminde,  Donald Trump’ın karşısına rakip olarak çıkarılması beklenen kişinin kendisine uymadığını açık bir şekilde ifade ediyor. Ona göre, o kişinin seçilmesi, ABD’nin ve Facebook’un ileriye yönelik hamlelerini ciddi anlamda zedeleyecek. Bu yüzden o gelmemeli veya aday olarak dahi gösterilmemeli. İsmi geçen kişininse, Demokrat Parti üyesi, hukukçu Elizabeth Warren’den başkası olmadığını görüyoruz. Zira, Elizabeth Warren, sıklıkla sosyal medyanın gençlerde ve çocuklarda zihni körelmeye neden olduğunu ifade ediyor. Ve bununla ilgili meclise daha önce Facebook ve Twitter gibi sosyal medya ağlarının incelenmesi ve politikalarına müdahale edilmesi gibi bir dizi öneri mektubu sunduğu biliniyor.

Eğer Elizabeth Warren başkan seçilirse; bu durumda yapacağı ilk icraatin kuşkusuz Facebook ve diğer sosyal medya ağlarının kapatılmasa dahi büyük bir politika değişimine gitmesini sağlamak olacak. Bakalım bu durum Mark Zuckerberg’in Facebook’unu ve diğer sosyal medya gereçlerini ne denli etkileyecek?

Etiketler

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. Devletleri her zaman için şirketler yönetir. Toplumsal kitle buna derin devlet diyor ben ise iluminati diyorum

  2. Küresel sermayenin finansörleri bunlar hatta bunlar görünen kişiler yani dünyayı yönetenlerin üyelikleri. Bizde garip bir birey olarak bunların oyuncağı olmuşuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı